Tekneloji.net, teknoloji haberleri, mobil haberler, oyun İncelemeleri ve ürün incelemeleri kapsamında bilgilerin yer aldığı samimi teknoloji portalı'dır.

Lenovo’dan Akıllı Ayakkabı

Lenovo kendini oldukça geliştirdi. Geçtiğimiz günlerde haberini yaptığımız dünyanın ilk tangolu telefonunu üretti ve bir de katlanabilir akıllı telefonu da gün yüzüne çıktı. Şimdi ise yeni teknolojisi akıllı ayakkabı oldu. Akıllı ayakkabıyı San Francisco‘da Tech World etkinliğinde tanıtımını yaptı. Ayakkabı tabanı üreticisi Vibram ve Lenovo imzası bulunuyor. Lenovo‘nun geliştirdiği bu akıllı ayakkabı piyasada bulanan aktivite takip cihazları gibi aktivite takibi yapabiliyor.

Akıllı ayakkabı şuanda prototip aşamasında olduğu belirtiliyor. Ayrıca akıllı ayakkabının iç tabanı 3D yazıcı ile üretildiği söyleniyor. Akıllı ayakkabı kullanıcıları ayakkabının tabanını ayrıca kişileştirebilmekte. Lenovo‘nun geliştirdiği bu akıllı ayakkabı ne kadar yürüdüğü ne kadar koştuğunu, attığın adım sayısını, kaç kalori harcadığını kısaca aktivite cihazlarının yapabildiklerinin hepsini yapabiliyor. Ayrıca Lenovo’nun akıllı ayakkabısı kablosuz olarak şarj edilebilmekte. Ayakkabıyı tam olarak ne zaman görebileceğimiz hakkında net bir bilgi yok ilerleyen zamanlarda gelen bilgileri sizlere aktaracağız. Akıllı ayakkabının tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

 

 

 

Arkadaşlarınla Paylaşabilirsin
Paylaşmak İçin Bağlantı
Önceki İçerik

Haftanın Önemli Haberleri #4

Sonraki İçerik

iMessage Android’e Geliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler