iPhone X’e Windows 95 Yükleyip SimCity Oynadılar

Önceden de yaptıkları gibi iPhone X’e de Windows 95 yüklediler. Windows 95‘i yüklemeleri yetmemiş gibi bir de telefon üzerinde SimCity 2000‘i açıp oynadılar.

Hacking Jules adlı bir YouTube’daki teknoloji meraklıları, cihazda Windows 95 çalıştırmasına izin veren bir iPhone X işlemini gerçekleştirdi. Sadece bu değil, bilgisayar korsanı aynı zamanda cihaz üzerinde Simcity 2000’i de oynamayı başardı. Dolayısıyla bu, iPhone’un önceki varyantlarına kıyasla oldukça farklı ancak pek çok yönden benzer şekilde garip bir şekilde benzer. Nasıl oynadığına bir göz atalım.

Windows 95, kullanıcıların günden güne görevlerine ve çok daha fazlasını gerçekleştirmelerine olanak tanıyan oldukça başarılı bir işletim sistemiydi. İşletim sistemi şuan neredeyse yirmi yaşında, işletim sistemini son model bir akıllı telefonda görmek gözlerimizi biraz da yaşarttı.

iPhone X günümüzde bir PC lerin bir kısmından daha güçlü, akıllı telefonun daha güçlü olduğunu, hesaplama gücü göz önüne alındığında, iPhone X, Windows 95’ü çalıştıran günlerin herhangi bir PC’den daha hızlı. GTA 5 kaldırır mı diye sorarsanız onu artık size denemeniz için bırakıyoruz.

Yusuf Kamil Genç

Teknoloji ve yenilikleri takip eden ayrıca bir çok web projesi bulunan webmaster.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı