Mobil

iPhone X Suya Dayanıklı Mı ?

EverythingApplePro kanalının yapmış olduğu test ile almak istediğiniz veya alacağınız olan Apple’ın iPhone X modelinin suya dayanıklı mı dayanıksız mı olduğunu öğrenebilirsiniz.

İlk olarak uzunca bir kabın içine koyuluyor. Yaklaşık 34 dakika tatlı su içinde bekletiliyor. Telefon sorunsuz olarak çalışıyor fakat kamera için aynı şeyi diyemeyiz.

Üç aşamada gerçekleşen bu testin 2.si ise denizde gerçekleşiyor. Diyelim denize gittiniz ve fotoğraf çekileceksiniz, ve Face ID için tam yüzünüzü gösterirken denize düştü. Peki telefonunuz çalışmaya devam eder mi ? Telefon hala sapasağlam. Ama siz yine de pirince yatırın. 🙂

Gelelim son aşamaya. Telefonunuzu pantolonunuzun cebinde unuttunuz ve hatırlamayarak çamaşır makinesine attınız. Telefonunuz hala çalışmaya devam eder mi peki ? Çalışıyor fakat telefon stabilliğini kaybediyor.

Yani olanlar bunlar. Ama telefonunuz ne de olsa dayanıyor bir şey olmaz mantığı ile özen göstermemezlik yapmayın. Mümkün olduğunca düşürmemeye çalışın. Unutmayın sıvı hasarlı iPhone veya iPod Apple’ın garanti kapsamına girmiyor.

https://www.youtube.com/watch?v=dYCEPRCZCk8

 

Etiketler

YUNUS EMRE

Havacılık,denizcilik ve teknoloji meraklısı tekneloji yazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı