Mobil

iPhone 8, Tamamen Bir Hayal Kırıklığı Oldu!

 Geçtiğimiz günlerde tanıtılan yeni iPhone modelini görenler tamamen bir hayal kırıklığı ile karşılaştı.

Rakiplerine göre tek kameralı olan ve neredeyse iPhone 7 ile birebir olan 8 modeli, Apple severler tarafından büyük bir tepki topladı. Portre Modu gibi bir çok yeni özellik de olmayan bu yeni modelin çift kamera özelliği de ne yazık ki yok.

Peki hiç mi güzel bir özelliği yok?” diye soracak olursanız, kablosuz şarj özelliği eklendi ve artık iPhone cihazınızı kablosuz olarak şarj edebileceksiniz. Apple‘ın söylediğine göre, hızlı şarj desteği de gelen cihazı 5 kat daha hızlı şarj edebileceksiniz.

Bize göre iPhone 7‘nin camlı modeli olan bu model ne yazık ki ismini hak etmiyor. Bunun dışında X modeli gerçekten de muhteşem bir cihaz gibi görünüyor. Keşke iPhone 8‘in de ekran ve gövde oranı %83’ler de olsaydı diye düşünüyoruz ama maalesef ki değil.

Cihazın adı iPhone 7S olsaydı ve X modeli’de 8 olarak gelseydi o zaman tadından yenmezdi. Sonuç da iPhone 8‘inde eski modelinden pek bir farkı yok. Bunun dışında sadece yazılımsal özelliklere para veriliyor.

Ayrıca fark edildi mi bilmiyorum ama Apple eskiye dönük tasarım algısını tekrar gözlerimizin önüne sunmuş gibi görünüyor çünkü yeni cihazın tasarımı 4 ve 4S modeline çok yatkın görünüyor. Yani 4 serisi gibi daha karemsi ve camlı bir görünüm istiyor, cihazım da performanslı olsun diyorsanız o zaman yeni modelleri tercih edebilirsiniz.

 

 

 

Etiketler

Selim Ak

Genel Yayın Yönetmeni - İletişim: selim@tekneloji.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı