Teknoloji Haberleri

Iphone 7S Ekranı OLED Olabilir !

Nikkei’nin (Çince yayın yapan bir meyda kurumu) yaptığı habere göre geçen yıl aralık  ayında LG ve Samsung firmalarıyla temasa geçerek 2017’de piyasaya sürmeyi planlanladığı  OLED ekran teknolojisine sahip yeni nesil Iphone için  yüksek miktarda OLED panel  ihtiyacına cevap verip veremeyeceklerini sordu.

Bu yapılıcak anlaşmanın maddi değerinin 12 milyar dolara ulaşabileceği söyleniyor. Iphone’nun en son modeli için  koyduğu bu OLED hedefi uygulanabilir bir  hedef olarak  gözüküyor.gözüküyor. Iphone bu yeni modelde tasarımı değiştirmeyecek gibi  görünüyor.Fakat donanımsal olarak 7S modelinde köklü değişiklikler bekleniyor.OLED panelde bunlardan bir  tanesi gibi  gözüküyor.

OLED ekranları LCD panellerden ayıran en büyük özellik daha canlı renkler,daha koyu siyahlar ve düşük enerji tüketimleri olarak nitelendiriliyor.

Uzun süredir APPLE firmasının telefonlarında OLED teknolojisini kullanıcağı söylentileri  mevcuttu fakat son zamanlarda  bu söylentiler ve haberler oldukça arttı APPLE  firması telefonlarına talebin yatay bir seyir almasından  sonra  yenilikçi  teknolojiler ile daha fazla  ilgilenicek gibi görünüyor.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı