Teknoloji Haberleri

iPad Air 3 Mü Geliyor Yoksa!

iPad Air 3 iddiaları tekrar alevlendi.

Apple’ın geçen hafta düzenlediği kapsamlı basın etkinliğinde iPhone 6S telefonunun yanı sıra 12.2 inçlik iPad Pro ve iPad mini 4’ü kullanıcılara kavuşturdu. Gelen haberlere göre ve araştırmalarımızı da konuya dahil ederek Apple bir ürününü daha bir kaç ay içinde açıklayacağınız düşünüyoruz.

Çinli bir medya sitesinin de iddasına göre Apple bu yılın sonunda ya da 2016’nın başında iPad Air 3’ü açıklayacak. 9.7 inç büyüklüğünde 2334 x 3112p çözünürlüklü ekrana sahip olacak iPad Air 3 4:3 ekran formatına sahip olacak. Tablette inç başına 401 piksel yoğunluğu bulunacak.

A9 ya da A9X işlemcisinin eşlik edeceği iPad Air 3’te 2 ya da 3 GB RAM’in kullanılması bekleniyor. iPad Pro’da olduğu gibi 4GB RAM’in kullanılması düşük ihtimal. Bizim ihtimallerimize göre de 3 GB RAM ve A9X işlemcisi ile sunulmasını bekliyoruz. Kameraları ise 2.1 ön – 8 MP arka kamera olması söz konusudur.

Pil kapasitesine gelince; iPad Air 2’de 7340 mAh kapasiteli bir pil kullanan Apple, iPad Air 3’te pil seviyesini daha aşağılara çekebilir. Gelen haberler iPad Air 3’ün 5mm kalınlığa sahip olacağı yönünde. Bu da pil kapasitesini ister istemez aşağı çekecektir.  Pil seviyesinin düşük olması kullanıcıları rahatsız edebilir ama üst seviyede bir performans için iPad Air 3’ü tercih edebilirler 🙂

Etiketler

Yunus Emre Baran

Sosyal Medya Uzmanı , Web - Grafik Tasarımcısı , Tekneloji.net Yazarı , Radyosu Uzmanı , THK Adayı . . . Blue Way Media Kurucusu , IOS - APPLE Uzmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı