Rehber

IP Adresi Alınamadı Hatası Nasıl Çözülür?

Bir Wi-Fi ağına bağlanırken “IP Adresi Alınıyor” adımından geçiyoruz. Bazen hiç geçmiyor ve IP Adresi Alınıyor aşamasında takılı kalıyor. Veya Ip Adresi Alınamadı hatası veriyor. IP Adresi Alınamadı hatası nasıl çözülür? 

1) Şifrenin Doğru ve Değiştirilmemiş Olduğundan Emin Olun

Eğer bir başkanın internetini bağlı iseniz ve Ip Adresi Alınamadı hatası alıyorsanız, karşı taraf Wi-Fi şifresini değiştirmiş olabilir. Eğer değiştirilmemiş ve doğru ise diğer Ip Adresi Alınamadı hatasının çözümleri ile devam ediniz.

2 ) Ağı Unutun ve Tekrar Girin

Ağı unutmak, ağ bağlantısından çıkmak demektir. Ağı Unut seçeneğine basarsanız, herhangi bir ağ olarak görünecek ve bağlanmak isterseniz tekrar sizden şifre alacaktır.

3) Telefonu Yeniden Başlatın

Telefonu yeniden başlattığınızda, önbellek temizlenir, cihaz çalışan sistemleri kapatıp yeniden başlar. Bu işlem ile IP Adresi alınamadı hatası’nı büyük bir ihtimalle çözersiniz.

4) Modemi Yeniden Başlatın

DHPC’yi yönetmesi ve bazen hatalar yapabilmesi sebebiyle, Ip Adresi Alınamadı hatasının sebebi modem olabilir. Modemi kapatıp açmanız Ip Adresi Alınamadı sorununun çözmenin başka bir yöntemidir.

5) Modemi Sıfırlayın

Bu işlemi yapmak için internet sağlayıcınızın bilgileri kesin ve tam olmalıdır. Bu sorun tüm modemi baştan sıfırlayacağı için modem kaynaklı tüm sorunlar çözülecektir.

Yukarıda bulunan IP Adresi Alınamadı sorununun çözümü olan yöntemler kesin olarak işe yarayacaktır. Eğer yaramaz ise modem veya internet servisinizin müşteri hizmetleri ile konuşabilir ve yardım alabilirsiniz.

 

 

Etiketler

Yunus Emre Kuru

Teknoloji meraklısı Tekneloji yazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı