Mobil

iOS 9 İnanılmaz Bir Hata Yaptı!

Apple’ın son iOS 9 güncellemesi, kart okuyucuları devre dışı bırakan bir sorun nedeniyle şirketlerin başı ağrıyor.

Bu şirketlerden biri de, iZettle. İsveç merkezli firma Apple’ın yeni yazılımında, Avrupa, Meksika ve Brezilya’da kullanılabilir durumda olan ürünlerini etkileyecek bir aksaklık keşfettiğini açıkladı.

SORUNLAR ORTAYA ÇIKIYOR

iOS ve Android cihazlara entegre olarak çalışan kart okuyucu cihazı, bir POS terminali gibi çalışarak ödeme alınmasını bizlere sağlıyordu 🙂 Peki bu sorun nedir ?
Sorun, kart okuyucuların iOS cihazlarla temassız eşleştirme sırasında, Bluetooth bağlantısının kapanmasına neden oluyor.

Apple’ın bu konu üstünde sorunu kabul edip etmeyeceği de merakla bekleniyordu.

APPLE SORUNU KABUL ETTİ

Bu da parakendecilerin iPhone ve iPad cihazlarla ödeme yapamayacağı anlamına geliyor. Firma kullanıcılarını iOS 9 güncellemesi yapmaması konusunda uyararak durumun kısa süre sonra düzeleceğini açıkladı.  iZettle, Apple’ın sorunu kabul ettiğini ve hatanın iOS 9 için sunulacak güncelleme ile giderileceğini bildiriyor. Firma iOS 9 güncellemesi gerçekleştirmiş kullanıcılar için geçici bir çözüm önerisini yakında sunacağını düşünüyoruz 🙂

Yunus Emre Baran

Sosyal Medya Uzmanı , Web - Grafik Tasarımcısı , Tekneloji.net Yazarı , Radyosu Uzmanı , THK Adayı . . . Blue Way Media Kurucusu , IOS - APPLE Uzmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı