Mobil

iOS 9 Herkes Tarafından Kullanılmaya Başladı Mı ?

iOS 9’un kullanıcılar arasında ne kadar yaygın olduğu merak ediliyotdu. Apple’ın kendi verilerinde bu durum belli oldu. Geçtiğimiz hafta irtibariyle birlikte AS ( APPLE STORE ) tarafından ölçülen verilere göre iOS 9 %57 kullanım oranını yakalamış. Bunu üç hafta içinde gerçekleştirdi. Ufak bir karşılaştırma yaparsak iOS 8, %50’lik orana ancak altı haftada erişmişti.

Pastada kalan dilimlere bakarsak, iOS 8’in kullanım payı%33, diğer eski sürümlerin ise%10. Hatırlarsanız Apple daha önce yaptığı açıklamada iOS 9’un şimdiye kadar yayılan en hızlı iOS sürümü olduğunu vurgulamıştı.

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın güçlü satışları da kısmen iOS 9’un kullanım oranını etkiledi. Durum bu şekilde. iOS 9.1 ile birlikte bu oran biraz daha artacak gözüküyor.

Ancak unutmayalım ki çoğumuzun iOS 9 ile ilgili sorunlarımız var 🙂
Apple’dan bu konu hakkında hâlâ yeni güncellemeler beklerken , hatalar bi türlü giderilmiyor. Telefonda uygulama çakışmaları , uygulama hataları durduk yere telefonun kendini kapatıp açması hala çözünülebilir bi durum değil 🙂

Etiketler

Yunus Emre Baran

Sosyal Medya Uzmanı , Web - Grafik Tasarımcısı , Tekneloji.net Yazarı , Radyosu Uzmanı , THK Adayı . . . Blue Way Media Kurucusu , IOS - APPLE Uzmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı