Teknoloji Haberleri

Intel ve Microsoft’dan Huawei Kararı Geldi!

Herkesin bildiği gibi geçtiğimiz haftalarda ABD, Huawei’ye karşı birtakım yaptırımlar uygulamış ve Amerika menşeili teknoloji şirketleride bu yaptırıma destek vermişti. Google, Arm vb şirketler Huawei ile çalışmama kararı almıştı.

Huawei kendi dizüstü bilgisayarları için, MateBook X Pro’nun Microsoft mağazasından gitmesiyle sorunlar ortaya çıktı.

Microsoft, PCWord aracılığı ile Huawei’nin Windows dizüstü bilgisayarlarının ABD’nin ticari sınırlama yapmasına rağmen yazılım desteği vermeye devam edeceklerini onayladı. Microsoft temsilcisi şöyle dedi;

“Olağanüstü müşteri deneyimleri sunmaya kararlıyız. ABD Ticaret Bakanlığı’nın Huawei hakkındaki kararını hakkındaki ilk değerlendirmemiz, Huawei cihazları olan müşterilere Microsoft yazılım güncellemelerini sunmaya devam edebileceğimizi belirtti. ”

Huawei’nin tüm bilgisayarlarının Microsoft desteği ve akıllı telefonlar ve tabletler için Android güncellemeleri almaya devam edeceğine sözü verildi. Aynı güvence, Intel işlemcileri çalıştıran Huawei cihazlar için Intel firması tarafından verildi.

Söz verilen güncellemeler sadece mevcut Huawei cihazları içindir. Yeni çıkacak olan cihazlara destek verilir mi bilemiyoruz.

Etiketler

ibrahim durmuş

Ülkemizde gelişmekte olan teknoloji ve oyun sektöründe elimden geldiğince katkıda bulunmaya çalıştım, çalışıyorum. Tekneloji.net'de insanlara yardımcı olmak amacı ile görev alıyorum. İletişim: ibrahim@tekneloji.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı