DonanımTeknoloji HaberleriYaşananlar

Intel 8.Nesil “Cofee Lake” İşlemcilerini Çıkarmaya Hazırlanıyor

Intel’in, AMD’nin ortalığı kasıp kavuran Ryzen serisi işlemcilerine yanıtı “kısa sürede güneş altında kalacak”. Güzel bir zamanlama ile Intel 8. nesil “Coffee Lake” işlemcilerini 21 Ağustos’ta yani ABD genelinde güneşin gölgesinin düştüğü anda tanıtması planlanıyor. *Güneş Tutulması

8. nesi Coffee Lake çipleri, Intel’İn 14nm işlem teknoloji ile revize edilmiş benzeri görülmemiş bir versiyonuna takiben Broadwell, Skylake ve Kaby Lake işlemcilirinin izinden gidecek. Bu işlemciyi kullanmak için muhtemelen yeni bir anakarta ihtiyacınız olacak.

Intel, 8. nesil işlemci çiplerinin Kaby Lake sesisinden %30 daha hızlı olacağını iddia ediyor. Intel çipleri yıllardır bu oranda bir sıçrama görmemişti. Eğer bu fısıltılar doğru hale gelirse çekirdek hızı hızlanıp yükseltileceği için, Intel’in böyle yüksek bir bir performans atlamaya yönelik beklentilerine neyin sebep olduğunu açıklamak yardımcı olabilir.

Client Computing Group’un kıdemli başkan yardımcısı olan Gregory Bryant, performansı ve Intel’in “tatil sezonunda ve daha önce bile” cihazlarda bulunabileceğini belirttiği postları Intel’in Facebook sayfasında bulabilirsiniz.

Sadece yedi gün sonra, 28 Ağustos’ta şirketin ilk 12 çekirdekli Core i9 yongası, 10 Ağustos’ta sokakları yakıp kavuran AMD’nin üst düzey Threadripper CPU’larına karşı savaş açmaya başladı. Rekabet, tüketiciler için harika bir şey.

Etiketler

Sinan Can Soysal

Donanımla iç içe yaşayan. Klimayı icat eden şahsiyete hayranlık duyan, kendi kendine takılan bir zat-ı muhterem.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı