Sosyal MedyaTeknoloji Haberleri

Instagram’dan yeni özellik “Bana Soru Sor”

Instagram testlerini sürdürdüğü yeni bir özelliğini artık kullanıcıların kullanımına sundu. “Bana Soru Sor” özelliği ile Insagram kullanıcıların etkileşimini arttırmayı hedefleyen fotoğraf ve video paylaşım platformu, bu özellik ile kullanıcıların bu tarz kullandıkları ve oldukça yaygın olan Sarahah’ında fişini çekmiş oldu.

Nasıl Kullanılır?

Hikayenizi paylaşırken sol aşağıdaki menüden tıklayarak orada bulunan “Sorular” yazan wigdet’ı seçerek hikayenizde takipçilerinizin size soru sorabilmesini sağlayabilirsiniz. Yine ankette olduğu gibi size yazılan cevapları hikayenin istatistikler bölümünden görebilirsiniz.

Kullanıcı adım gözüküyor mu?

Her ne kadar kullanıcı adınızın görünmeyeceğini Instagram belirtse bile belki de bu şuan bir hatadır, hikayesinde yanıt verdiğiniz kişi hem yanıtınızı hemde bu yanıtın kime ait olduğunu görebilmektedir.

Instagram her geçen gün büyüyen ve gelişen bir sosyal platformdur. Bildiğiniz üzere ilk önce anketler ardından IGTV ile YouTube’a rakip olabilecek bir özellik ve en sonda da bu “Bana soru sor” özelliği ile kullanıcıların artık her şeyi Instagram’da yapmasını sağlamak için elinden gelen her şeyi yapıyor. Bu özellikte belli başlı bu tarz web sitelerini etkileyecek gibi duruyor.

Etiketler

Yusuf Kamil Genç

Teknoloji ve yenilikleri takip eden ayrıca bir çok web projesi bulunan webmaster.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı