Rehber

İnstagramda Birinin Beni Engellediğini Nasıl Anlarım?

İnstagram son zamanlarda öyle bir yaygınlaştı ki insanlar vakitlerinin çoğunu bu uygulamada harcıyorlar. Bana göre de İnstagram diğer sosyal medya mecralarına göre daha sade, anlaşılır, eğlenceli ve sosyalleşme platformu olduğunu düşünüyorum.

Ancak bazen bu kadar kalabalık bir platform içerisinde bazı nahoş durumlar yaşanabiliyor. Fotoğrafların altına kötü yorum yazan “hater” denilen kişiler kullananların psikolojisini olumsuz yönde etkileyebiliyor. Bu gibi durumları önlemek amacıyla İnstagram, kullanıcı engelleme özelliğini güvenlik politikası sebebiyle aktif tutuyor.

Eğer son zamanlarda takip ettiğiniz bir kişinin güncel akışını, storylerini göremiyorsanız o mutsuz sona sizde dahil olmuş olabilirsiniz. Peki;

İnstagramda Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

İnstagramda, sizi engellediğini düşündüğünüz profili keşfet kısmında arattığınızda kişinin kullanıcı adı ve engellenmeden önceki profil fotoğrafı görünür ancak kullanıcının profiline girmeye çalıştığınızda bomboş bir ekranla karşılaşırsınız.

 

 

 

Kullanıcıyı aratıyoruz.

Burada engellemiş olduğunu düşündüğümüz kullanıcının profil fotoğrafını görebiliyoruz. Ancak içine girdiğimizde bomboş bir ekran çıkıyor.

İnstagram`da Beni Engelleyenleri Nasıl Görürüm?

Her zaman şüphelendiğiniz bir kişi olmayabilir. Sadece kimin engellediğini görmek istiyor olabilirsiniz bu yüzden  telefonunuzun uygulama mağazasından İnstaFollow for İnstagram isimli uygulamayı indirebilir. Uygulamaya kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra “block” bölümünde sizi engelleyenleri görebilirsiniz.

Ayrıca bu uygulama da sizi takipten çıkaran kişileri de görebilirsiniz.

İnstagram`dan Engellenince Ne Olur?

İnstagramda bir kullanıcı sizi engellediğinde onun fotoğraflarını göremez, yorum yapamaz, takipçilerini, paylaşımlarını, kimleri takip ettiğini göremez ve mesaj atamazsınız.

İnstagram`da Birini Engellersem Ona Bildirim Gider Mi?

İnstagram`da bir kişiyi engellediğinizde o kişiye onu engellediğinize dair bir mesaj iletilmez. Bu yüzden sizi rahatsız eden kişileri gönül rahatlığı ile engelleyebilirsiniz.

 

Neden İnstagram kullanmayı tercih ediyorsunuz?

 

Etiketler

Seda Pilav

Bir insan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı