Rehber

İnstagram Hesap Onaylatma-Mavi Tik Onayı Nasıl Yapılır?

İnstagram`da sıkça gördüğümüz ünlü veya tanınmış kişilerin profil fotoğraflarının yanındaki mavi tik işareti ne anlama geliyor biliyor muydunuz?

İnstagram Mavi Tik Onayı Nedir?

İnstagram da profil fotoğraflarının yanında bulunan mavi onay simgesini genellikle ünlüler, kamu kurumları, global markalar veya markaları temsil eden kişiler için veriliyor. Mavi tik onay butonu bize, sayfanın gerçek sayfa sahibine veya bir markaya ait olduğunu anlatır. Mavi tik onay butonu biz kullanıcıları taklit sayfalardan uzak tutmayı amaçlar.

Bundan önce ilk başta sadece tanınmış kurumlar ve belli başlı kişiler bu özelliğe sahip olabilirken artık kullanıcılar da bu özellik için başvuru yapabiliyorlar. Eğer sizinde kendinize ait çalıntı olmayan özgün içerikleriniz varsa, belli bir takipçi sahibi olmadan da mavi tik onayına sahip olabilirsiniz.

İnstagram Mavi Tik Nasıl Alınır?

İnstagram mavi tik onayı almak için ilk olarak İnstagram uygulamasına giriş yaptıktan sonra profile giriyoruz.

Sağ üstte bulunan üç çizgiye dokunup en altta bulunan Ayarlar kısmına giriş yapıyoruz. Burada Doğrulama İste seçeneğine dokunuyoruz. Burada istenilen bilgileri sayfa sahibinin adı,soyadını ve kimliğinin arkalı ve önlü fotoğrafını çekerek göndermeniz gereklidir.

    

Bu aşamadan sonra İnstagram 30-45 gün içerisinde bize olumlu veya olumsuz doğrulama talebimizin değerlendirmesini iletecektir.

Etiketler

Seda Pilav

Bir insan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı