Sosyal Medya

Instagram, Canlı Yayına Yeni Bir Özellik Getirdi

Instagram, yeni getirdiği özellikte YouNow’da ki gibi yayına konuk alma özelliğini getirmişti. Artık Instagram’da, bir kullanıcı yayın yapan bir kişinin yayınına katılmak istiyorsa o kişiye istek atabiliyor, yayın sahibi de isteği kabul ederse kullanıcı yayında, yayın sahibi ile bulunabiliyor.

Instagram’ın canlı yayını, kullanıcıların bir kullanıcının canlı akışını izlemelerine ve yorum ya da kalpler göndermelerine olanak tanıyan Periscope’a çok benzer bir yapısı bulunmaktadır. Yeni güncelleme ile canlı akışı gerçekleştirilirken bir istek düğmesi ekleniyor ve istek yollanıyor kabul edilirse beraber yayın yapıyorlar. Kullanıcı isteği yollar, yayın yapan kullanıcının ekranında istek belirir ve kabul kabul edildikten sonra, ekran yarıya bölünür yayın o şekilde devam eder, etmez ise de yayın devam eder.

Şu anda, Instagram yalnızca iki kullanıcı arasında çok kullanıcılı canlı yayınları desteklemektedir, bu nedenle takip etmediğiniz biri akışınızda olmayı talep edemez. Yayına kimsenin katılma isteği yollamasını istemiyorsanız yayın seçeneklerinden istekleri kapatabilirsiniz. Bu sayede yayına siz davet atmayınca kimse katılamaz.

Etiketler

Yusuf Kamil Genç

Teknoloji ve yenilikleri takip eden ayrıca bir çok web projesi bulunan webmaster.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı