Tekneloji.net, teknoloji haberleri, mobil haberler, oyun İncelemeleri ve ürün incelemeleri kapsamında bilgilerin yer aldığı samimi teknoloji portalı'dır.

Instagram Abonelik Servisi Özelliğini Global Bir Şekilde Dağıtmaya Başladı!

Instagram ve birçok sosyal medya platformu kendi abonelik servisi sistemlerini geliştiriyorlar. Instagram abonelik servisi, birçok sosyal medya içerik üreticisinin gelir kapısını arttırabilecek yönde geliştirmeler içeriyor. Her sosyal medya platformunda olmaya başlayan abonelik servisi, bugün Instagram için globale açıldı.

Instagram ve diğer sosyal medya platformları, fenomenlerin içerik üreterek para kazanabildiği, insanlara içerik sunabildiği platformlar haline geldi. Bu platformlar, zamanla bu içerik üreticileri için çeşitli özellikler ekleyerek, gelir kapıları açmalarını sağladı. Instagram kullanıcılarının takip ettiği ve sevdiği fenomenler, artık ücretli üyelerine özel içerikler sunabilecek.

Instagram Abonelik Servisi Özellikleri Nelerdir?

İnsanlar, sevdikleri üreticilerden abonelik aldığında özelliklerinin, kendilerine olacak ekstra faydaların ne olduğunu merak etmekte oldukça haklıdır. Abonelik servisi, sizlere özel içeriklerin yanı sıra şu üç özelliği barındırıyor:

  • Özel sohbet odaları,
  • Özel gönderiler, Reels ve içerikler,
  • Profilde özel sekme gibi özellikler barındırmaktadır.

Instagram abonelik servisi hizmetinin en önemli kısmı olan özel sohbet odaları, maksimum 30 kullanıcıya kadar desteklenecek ve bu sayede içerik üreticisi ile ücretli aboneler içerik üreticisi ile irtibata geçebilecekler. Bu sohbet odalarının mesaj içerikleri 24 saatte bir silinecek ve bu sayede içerik üreticileri için oldukça büyük kolaylık sağlanacak.

Özel içerik ve Reels, aslında birçok abonelik platformunda gördüğümüz klasik özelliklerden birisi. Bu özellik sayesinde Instagram abonelik servisi ile abone olduğunuz üretici, sizlere özel içerikler sunacak. Bunlar belki bilgilendirme içerikleri, veya tamamen “premium” sayılabilecek kaliteli içerikler olabilir.

Instagram abonelik servisi daha daha önce birkaç ülkede tanıtıma sunulmuş ve içerik üreticileri tarafından kullanılıyordu. Fakat global ve Türkiye olmak üzere, tüm Dünya üzerinde sunuldu ve herhangi bir ülkedeki Instagram fenomenleri bu özelliği kullanabilir hale geldi. Umarız ki fenomenler, bu özelliği suistimal etmez ve insanlara verilen hizmetin kalitesini arttırabilir. Instagram beğenilerinizden pişmansanız buraya tıklayarak silmeyi öğrenebilir, Telegram kanalımıza da buraya tıklayarak gelebilirsiniz.

Arkadaşlarınla Paylaşabilirsin
Paylaşmak İçin Bağlantı
Önceki İçerik

Nothing Phone (1) Hakkında Her Şey!

Sonraki İçerik

Apple, iOS 16 Kilit Modu’nu Kırabilene Milyon Dolar Değerinde Ödül Veriyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler