Teknoloji Haberleri

İngilizceyi Eğlenerek Öğrenebileceğiniz 5 Site!

5-Duolingo

Hem ders tarzında hem de gerçek metinleri çevirmeye yardımcı olan bir uygulama. Üstelik kullanıcılar birbirinin çevirilerini oyluyor böylece en iyi çeviriler de belirlenmiş oluyor. Çeviri yaparken bilmediğiniz kelimelerin üzerine farenizi sürükleyerek anlamlarına da bakabiliyorsunuz. Bazende bize kelimeyi sesli olarak söylememizi istiyor. Böylece konuşmanıza da katkı sağlamış oluyor. Sitede farklı diller de mevcut.

 

duolingo-screengrab

 

4-Voscreen

Seviyenize göre öncelikle kısa videolar, kelimeler gösteriyor eğer onları doğru cevaplayabiliyorsanız uzun cümlelere geçiyor. Çeşitli dizi ve filmlerden alınmış sahneleri gösteriyor ve burada size ne demek istediğini soruyor, eğer dinleyip kelimeleri anlayamadıysanız Türkçe alt yazılı olarak okuyup cümledeki kelimeleri çıkartabiliyorsunuz.

 

voscreen-ingilizce-yabanci-dil-ogrenme-programi-uygulama-mobilkaynak-4

3-Memrise

Yabancı bir dil öğrenirken yeni öğrenilen sözcükleri akılda tutmak için uzun dönem ve kısa dönem hafıza tekniklerini kullanan güzel bir site.

 

memrise_website

2-BBC Learning English

BBC’nin İngilizce öğrenmek ve seviyesini geliştirmek isteyenler için kurduğu bir site. Bu web sitesi orta ve ileri düzey İngilizce öğrenenlere videolar ve radyo yayınları ile İngilizce pratiği sunmak için tasarlanmış. Günlük yaşantıda kullanılan kelimeler, güncel İngilizce kelimeler ve ifadelerden örnek vererek daha çok İngilizce`nin telaffuzuna odaklanan bir site.

 

bbc-learning-english

1-LiveMocha

Siteyi kullanmaya başladığınızdan itibaren konuşma pratiği yapabildiğiniz ve bunları kaydedip, o dili anadili olarak konuşan insanlara yollayabildiğiniz bir site. Konuşma pratiği yapmak ve yabancı insanlarla yazışıp hem onların günlük konuşmalarından yararlanacağız hemde kendinizi geliştirebileceğiniz bir yer.

 

livemocha-screen

 

Etiketler

Seda Pilav

Bir insan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı
Kapalı