Teknoloji HaberleriYazılım

İkea’nın Akıllı Ampulleri Amazon Alexa, Apple Siri ve Google Assistant İle Çalışacak

Ikea’nın akıllı ampulleri bu yaz başlayarak sesli komutlara cevap verecek. Şirket, Trådfri adlı akıllı aydınlatma ürün serisinin Amazon Alexa, Google Assistant ve Apple Siri ve HomeKit ile çalışacağı İsveç dilinde bir basın açıklaması yaptı.

Trådfri şu an uzaktan kumandayla veya bir uygulamayla kontrol edilebilir, ancak evlerinde zaten kullandıkları dijital asistanlara entegre edebilmek Ikea’nın akıllı aydınlatmasını teknoloji meraklılarına daha çekici kılmaktadır. Ayrıca 28 ülkede 340 mağazayla dünyanın en büyük mobilya satıcısı olan Ikea, akıllı aydınlatma konseptini binlerce yeni potansiyel kullanıcıya sunma gücüne sahip.

Ikea, alışveriş yapanlara planladıklarından çok daha fazlasını satın alma yeteneği nedeniyle ün yapmıştı ve Trådfri’nin fiyatlaması, özellikle yeni mobilyalar ve ev yenilemeleri için sıçramış olan insanlar için dürtü satın almaya dönüştürmek için yeterince düşük olabilir. Ampullerini kontrol etmek için kullanılan Trådfri’nin ağ geçidi, Philips Hue’nun 59.99 dolarlık fiyat etiketinin yaklaşık yarısı olan 29.99 USD’dir ve ampulleri 14.99 USD’den başlar.

Teknoloji girişimlerine GreenTech girişim kolu ile yatırım yapan perakendeci, önümüzdeki birkaç yıl içinde daha akıllı ev ürünlerini başlatmayı planladığını da belirtti. Ikea’nın dünya çapında varlığı, ekonomikliği ve ürünlerinin geniş cazibesi ile mağazanın teknoloji serisi (şu anda kablosuz şarj cihazlarını da içeriyor), Internet’teki neyin nihai olarak tüketicilerin ötesine kucaklaşacağı konusunda bir tahminci görevi görebilir Sadece erken benimseyenler ve Billy kitaplıkları gibi her yerde olma potansiyeline sahipler.

Ikea’nın Ev Akıllı Lideri olan Bjorn Block, “Ikea Home Smart ile online ev ile karmaşık ve pahalı olan her şeye meydan okuyuyoruz” dedi. Ürünlerimizin piyasadaki diğer insanlarla birlikte çalışmasını sağlayarak, insanların ihtiyaçlarını karşılamak ve akıllı ev ürünleri ile etkileşim kurmalarını kolaylaştırmak için bir adım daha atıyoruz “dedi.

Şevket Narin

Geleceği düşünür, planlar ve hayata geçiririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı