DonanımSistem Tavsiyeleri

I9 Sistem Toplama Rehberi!

Merhaba değerli okurlarımız, bu rehberimizde alınabilecek en iyi sistemlerden birini toplayacağız. Bu sistem hem iş hem de oyun odaklı bir sistem olacak. Öyleyse hemen parçaların listesine geçelim.

Sistemimizin ana parçaları I9 7900X ve GTX 1080 Ti. Ayrıca sistemimizin fiyatı 16.000₺

RAM
Sistemimizde Corsair Vengeance 32GB belleğini kullanıyoruz. Sistemimiz bir iş bilgisayarı da olduğu için 32GB bellek bize iş uygulamalarında herhangi bir sorun çıkartmayacak. Ayrıca bu bellekler 3000mhz hızında çalışıyor.

İşlemci
İşlemci olarak İntel’in en güçlü işlemcilerinden biri olan Core I9 7900X kullanıyoruz. Bu işlemci oldukça yüksek bir performansa sahip. Hem iş hem de oyun alanında bizi kesinlikle yarı yolda bırakmayacak bir işlemci.

Anakart
Anakartımız Asus X299 Tuf Mark 1. Bu anakart yüksek malzeme kalitesi ve şık tasarımıyla ön plana çıkıyor. Ayrıca anakartımız 4000mhz bellek hızını da destekliyor.

Ekran Kartı
Sistemimizin kalbi ekran kartımız GTX 1080 Ti. Alınabilecek en iyi ekran kartlarından biri olan bu kart oyun oynarken size en yüksek performansı vermekte hiç zorlanmayacaktır. GTX 1080 Ti gibi bir karta da Gigabyte’ın bu şık tasarımı yakışırdı zaten.

Sabit Disk/HDD
Sabit disk olarak Toshiba’nın üretmiş olduğu 4TB kapasiteli ve 7200rpm hızında çalışan bu sabit diskini tercih ettik. 4TB size fazlasıyla yetecektir.

M2 SSD
Sistemimizde bir M2 SSD kullandık. M2 SSD’ler normal SSD’lere göre daha hızlı çalışıyor. Samsung tarafından üretilen bu SSD 1TB kapasiteye sahip ve 3200MB okuma ve 1800MB yazma hızına sahip ki bu sayı oldukça yüksek.

Kasa
Kasamız Cooler Master Mastercase 5T. Kasa yüksek malzeme kalitesi, modülerliği ve şıklığı ile ön plana çıkıyor. Ayrıca içindeki LED aydınlatma ile sisteminizin yakışıklılığı da artıyor.

Güç Kaynağı
Güç kaynağımız Seasonic X-1050 80+Gold 1050W. Bu güç kaynağı modüler bir yapıya sahip ve gereksiz kablolara sisteminize yer vermek zorunda kalmıyorsunuz. 80+ Gold sertifikalı bu güç kaynağı en yüksek verimlilikle çalışıyor.

Sıvı Soğutma
Son parçamız Corsair Hydro H115i Extreme Performance sıvı soğutma sistemi. Bu sıvı soğutma ile işlemcimiz her zaman en düşük sıcaklıkta çalışacak. Sıvı soğutmamız 280mm bir radyatöre sahip.

Okuduğunuz için teşekkürler. Sistemi satın almak için parça isimlerine tıklayınız. Bir sonraki sistem toplama rehberimizde görüşmek üzere. Sağlıcakla kalın.

-Efehan SOYDAŞ

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı