Teknoloji Haberleri

Huawei’nin Yapacağı Google Nexus Telefonun Detayları

Bu sene bizi bekleyen 2 farklı Nexus modeli bizi bekliyor. Bunlardan biri LG firmasnın çıkaracağı Nexus 5 ve Huawei’nin çıkaracağı asıl Nexus. Kısa süre önce sızdırılan görüntülere göre resimdeki telefonun Huawei Nexus olduğu iddia ediliyor.

Newly-leaked-Huawei-Nexus-pictures-1

 

Resimden anlayabilindiği kadarıyla ekranı 5.7″ veya 5.5″ olacak ve ön tarafında yine büyük ihtimal Stereo hoparlör bulunuyor. ( bu arada resmin iPhone ile çekildiği gözümüzden kaçmadı 🙂 )

Newly-leaked-Huawei-Nexus-pictures-2

 

Telefonun Nexus olacağını göz önünde bulundurduğumuzda süper bir donanımla ve en güncel yazılımla çıkacak olması güzel bir özellik. Özellikleri kesin olmasa da Snapdragon 810 v2.1, USB Type-C, 3500 mAh batarya ve 4GB RAM ile geleceği düşünülmekte. Ama bizim görüşümüzle kesin olarak Android 6 ile çıkacak. Arka yüzünde ise Meizu MX4‘den gördüğümüz çift renkli flaş bulunuyor. Buna ek olarak kameranın yanında lazer otofokus özelliğinide eklemişler. Kamera kısmı ile Nexus yazısı arasında kalan yuvarlak yer ise parmak izi okuyucusuna benziyor. iPhone orta tuşu gibi bir tasarım izlemişler konumlandırması da LG‘nin arkadaki tuşuyla aynı yerde.

Etiketler

Berkay Acı

Beykent Üniversite öğrencisi. Genç bir coder. Tekneloji sorumlusu. Hayvan sever ve besler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı