Teknoloji Haberleri

Huawei P40 Pro 8 Kamera İle Çıkabilir !

Akıllı telefonların fotoğraf çekme kalitesine göre tercih edildiği bu dönemde; akıllı telefon üreticileride ne yapsakta kameraları daha iyi bir hâle getirsek diye düşünüyorlar. Kullanıcılar ise pazarın bu derece çeşitli olmasından hem memnun oluyorlar, hem de ihtiyaçlarını karşılayacak telefonları bulabiliyorlar. Ancak oldukça ilginç bir durum var ki; kullanıcılar dahi bu durumu anlayabilmiş değil. Telefon üreticileri çift lens, dört lens derken; durumu biraz daha farklı bir boyuta getirmişler diyebiliriz. Pazarın en aktif oyuncularından Huawei bir değil, iki değil, 3 değil, 4 değil, beşte değil… tam 8 kameralı model çıkarıyor DENİLİYOR.

“Deniliyor” diyoruz çünkü bu bir sızıntı. Evet, son gelen sızıntılara göre Huawei’in P40 Pro modelinde 8 kamera bulunabilir. Üstelik 10x optik zoom ve 100x dijital zoom özellikleri ile dikkatleri üzerine toplayacağı söyleniyor.

Her yıl olduğu gibi, 2020 yılında da markaların yeni telefonlarında yeniliklerde çığır açan modeller ortaya koymasını bekleyeceğiz. Huawei’in P serisi modellerinde kameralara önem verdiğini biliyoruz. P40 PRO modelinde 3 kamera önde, 5 kamera ise arkada olacak. Böylece selfi çekimlerinde daha profesyonel görüntüler elde edilmesi mümkün olacak. Arka bölümde bulunan ana kamera 64 MP çözünürlükte olacak. İkinci kamera 52 MP süper geniş açılı, ToF sensörü (3), özel sinema kamerası (4) ve bir periskop lens (5) olacak. Telefonun belki de en çok kullanılacak ön yüzünde ise 2 adet; biri 32 MP, ikincisi ise 20 MP çözünürlüğe sahip ana kamera; bir adette 3.kamera olarak TOF sensörü eklemişler.

Bu efsanevi cihaz gücünü KİRİN 990 model işlemciden alacak. Bu işlemci ise 5G desteği ile çalışıyor. İşletim sistemi tarafında ise Harmony bulunacağı söyleniyor. Eğer bu özellikler doğru ise; telefon 2020 ilk çeyrekte bizimle olacak. Görünüşe göre 2020 yılı akıllı telefon pazarına yeni bir soluk getirecek.Bizlerde merakla bekliyoruz ve gelişmeleri size aktarmak için sabırsızlanıyoruz.

Etiketler

Şevket Narin

Geleceği düşünür, planlar ve hayata geçiririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı