Teknoloji Haberleri

Huawei, 5G Teknolojisine Olan Yatırımını Artıracak!

Huawei, geçtiğimiz haftalarda ABD’nin çeşitli sınırlamalarına rağmen 5G’ye daha da fazla yatırım yapacak.

Huawei Carrier CEO’su Ryan Ding, Pazartesi günü yapmış olduğu açıklamada, “5G teknoloji dünyası için çok önemli bir yenilik olacak. 5G üzerindeki yatırımlarımızı artırmaya ve müşterilerimizle ve ortaklarımızla çalışmaya devam edeceğiz diye belirtti. Siber güvenlik ve gizlilik korumasına da değinen Ryan Ding, bizim en büyük önceliklerimiz siber güvenlilik ve gizlilikdir. Güvenli ürünlerimiz ve güvenilir hizmetlerimizle 5G ağlarının güvenliğini sağlıyoruz diye yineledi.

Huawei’nin 2018 yılında Avustralya’da geçirmiş olduğu 5G yasağının ardından altı aydan fazla süren ABD yasağının 30 milyar dolarlık bir hasara yol açması bekleniyor. 

Amazon Japonya’nın  Huawei cihazları sunmadığı bildirildi ve Google, geçen ay ABD Ticaret Bakanlığı’nın  mevcut cihazları güncellemesi için üç aylık bir genel lisans almasına rağmen Android’in güncellemelerini durdurdu.

Bu yaptırımlar sebebiyle Huawei, kendi işletim sistemini yapacağını açıklamışdı.Etiketler

ibrahim durmuş

Ülkemizde gelişmekte olan teknoloji ve oyun sektöründe elimden geldiğince katkıda bulunmaya çalıştım, çalışıyorum. Tekneloji.net'de insanlara yardımcı olmak amacı ile görev alıyorum. İletişim: ibrahim@tekneloji.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı