MobilTeknoloji HaberleriYaşananlar

HOLOGRAFİK EKRANA SAHİP TELEFON

The Hydrogen, RED firmasının yeni ürünü 3D gözlük kullanmadan 5.7″ lik bir ekranı Profosyonel Hydrogen Holografik Ekranı’yla şirketin ilgi çekici bir ürünüdür. Bu ekran 9 farklı tür görüntüyü destekliyor: 4-View content (H4V) ve AR, MR, VR, Holografik, 2D, 3D Manzara veya Portre.

Gelin Amazon’un söz verdiği 3D ekrana sahip olan cihazı hatırlayalım. Sadece ekranı ve menüleri kilitlemekle yetindi ayrıca sözü verilen hiçbir oyun geliştirilmedi. Sonuç olarak Red firması bu işin içinde destansı bir yolculuğa çıktı ve 3K sinema projektörü yapma girişimiyle birkaç düşüş yaşadı.

The Hydrogen  film yapımcılarına, özellikle telefonda fazladan modül eklemeye odaklanan daha büyük bir proje gibi görünüyor. 3D fotoğrafçılığa giriş niteliğinde bir adım olarak gösterilen cihaz fotoğrafçıların da ilgisini çekmiş bulunmakta.

Şu an erken siparişi bulunan cihazın fiyatına bir atalım. Titanyum modeli 1595 Dolar yani yaklaşık 5740TL. Alüminyüm modeli 1195 Dolar yani yaklaşık 4299TL olacak. MKBHD bu cihazdan 3 adet sipariş vermiş bulunmakta.

Etiketler

Sinan Can Soysal

Donanımla iç içe yaşayan. Klimayı icat eden şahsiyete hayranlık duyan, kendi kendine takılan bir zat-ı muhterem.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı
Kapalı