Oyun

Harry Potter:Wizards Unite, Türkiye Dışında Bütün Global Pazara Yayınlandı!

Pokemon GO ile benzer bir oynama deneyimi sunan Harry Potter:Wizards Unite, Türkiye dışındaki bütün dünyada yayınlandı.

Niantic’in yapımcılığını üstlendiği oyun, tıpkı Pokemon Go gibi ülkemizde Google Play veya App Store üzerinde bulunmuyor. Konum tabanlı arttırılmış gerçekcilik oyunu HP:WU geçtiğimiz günlerde 25 ülkede daha yayınlanarak oynayıcı kitlesini genişletmişti. Bu gün itibari ile Global pazara çıkış yapan oyun, ülkemizde ne yazık ki yayınlanmadı.

Türkiye Dışında Bütün Ülkelerde Yayınlandı

Yayınlandığı 145 ülkenin arasında Türkiye bulunmayan oyun, Harry Potter hayranları tarafından oldukça merakla bekleniyordu. Oynayış mantığıyla Pokemon Go ile arasında bir fark olmayan oyun, App Store ve Google Play Store üzerinden ücretsiz indirilebiliyor.

Oyun Beklenilen Geliri Karşılayamadı

Oyunun yayınlanmasının ardından mobil uygulama analizleri yayınlayan SensorTower, oyun ile ilgili bazı verileri paylaştı. İlk haftasında neredeyse 3 milyonluk bir kitleye ulaşan oyunun haftalık geliri 1.1 milyon dolar olarak hesaplandı. Ay sonrasında 10 milyon dolar hedefine ulaşması beklenen oyunun, kardeşi Pokemon GO kadar hasılat yapamaması bütün hevesleri kırdı. Pokemon Go, daha ilk haftadan 28 milyon dolar hasılat elde ederek bu sayıya sadece 4 gün içerisinde ulaşmıştı. İlk ayında ise bu rakam 206 milyon dolar olarak hesaplandı.

Etiketler

Selim Ak

Havacılık Meraklısı ve Teknoloji Yazarı İletişim: selim@tekneloji.net Instagram: @spectacledagent

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı
Kapalı