RehberTeknoloji Haberleri

Google`dan Üniversite Adaylarına Yol Göstericek Tercih Robotu

Bunca yıllık öğrenci tecrübelerime dayanarak söylüyorum. “Gençlerin en stresli dönemleri ne zaman?” sorusunun cevabı hiç şüphesiz sınavların olduğu tarihlerdir. Hele de çalışmayı son ana bıraktığımız zamanki telaşımızı, kedinin arabaya çarpılmadan önceki telaşına benzetiyorum. Sınav anı geldiğinde “Allahım bildiklerimi hatırlattır, attığımı tuttur haydi bismillah” diyerek girişiriz sınava. Çıktığımızda bir rahatlık çöker üstümüze ama sırada tercih döneminin geleceği günleri unutmuşuzdur. Yaklaşık bir ay sonra tercih dönemi başlar bizlerde de bir heyecan bir telaş başlar. Başlarda çoğumuz PDR,Hukuk,Doktorluk gibi meslekleri okumak isterken puanlarımız hayat bize çaresizce İşletme,Maliye,Bankacılık gibi meslekleri yazdırır. (Yanlış anlamayın mesleği kötülemek değil amacım ama çoğumuz bunun gibi mesleklere gittik ya da iki yıllık geçiş yaptık. )

Tercih dönemlerinde bize yardımcı olacak türlü türlü siteler var. Google`da bu sitelere bir yenisini kattı ve tercih dönemlerinde bizlere yardımcı olacak, puan türlerine, bölümlerine,konumuna göre ayrılan üniversite keşifleri yapmamızı sağlayacak

2016-03-09 22-29-11 Ekran görüntüsü

Çıkan sonuçlar ile seçtiğiniz üniversitenin profiline tıklayarak, üniversite bölümlerine, biyografik bilgilerine ve Youtube kanalına kadar ulaşabiliyoruz.

2016-03-09 22-09-28 Ekran görüntüsü

 

 

Ayrıca seçtiğiniz üniversitenin bölüm, kampüs, adres ve haritadaki konum bilgisine kadar hatta sanal tur olarak mekana gitmiş gibi oluyorsunuz. İlham al bölümünde ise, seçtiğiniz üniversitenin herhangi bir bölümünden mezun olan kişilerin okul ve bölüm hakkında verdikleri bilgi sayesinde fikir sahibi olabiliyorsunuz.

universite-detayları-768x515

Bana özel sekmesinden ise, seçtiğiniz üniversiteler, hangoutlar ve önemli tarihlere erişebiliyorsunuz.

2016-03-09 22-11-45 Ekran görüntüsü2016-03-09 22-25-00 Ekran görüntüsü

Etiketler

Seda Pilav

Bir insan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı