Mobil

Google Translate İle İnternet Olmadan Çeviri Yapabilirsiniz

Google‘ın başarılı çeviri uygulamalarından birisi olan Google Translate, hem internet web sitesinden olsun hem de akıllı telefon mobil uygulamasından olsun önemli kullanıcı kitlesine sahip. Kısa bir süre içerisinde güncelleme alan Google Translate mobil uygulamasına hem Android hemde iOS uygulamalarına önemli ve bir o kadar da etkileyici özellikler geldi.

Google Translate güncelleme ile birlikte Android uygulamasına gelen en kullanışlı özellik, Tap to translate düğmesi oldu. Bu özellik ile bir çeviri yapacağınız zaman Google Translate uygulaması açmak yerine direk olarak ekranda belirtilen o düğmeye tıklayarak çeviriyi en kısa sürede yapmanızı sağlıyor. Bu özellik sayesinde web sayfaları ve uygulamalar da gezintilerde kolay ve hızlı bir şekilde çevirilerinizi yapabilirsiniz. Bahsettiğimiz bu özellik sadece Android uygulamasında kullanılmakta. Henüz iOS uygulamasın da kullanılamıyor.

Screenshot_6

Güncelleme ile iOS uygulamasına gelen yeniliklerin en başında çevrimdışı kullanma özelliği gelmekte. Bu şekilde önceden indirmeniz gereken bir paket sayesinde uygulamayı internete bağlı olmadan da kullanabilirsiniz. iOS uygulamasına gelen özelliklerden bir tanesi de kamera desteği. Herhangi bir uzun bir metni Google Translate uygulamasının içerisinde ki kamera simgesine tıklayarak saniyesinde çevirebilirsiniz. Google Translate güncellenmiş uygulamasını aşağıda vereceğimiz linklerden indirebilirsiniz.

google-translate-text

>> Google Play Store’da Google Translate uygulamasını indirmek için tıklayın.

>> App Store’da Google Translate uygulamasını indirmek için tıklayın.

 

 

Etiketler

HÜSEYİN TABAN

Teknoloji ve oyun yazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı