RehberTeknoloji Haberleri

Google Street View Türkiye`de!

Google Maps’in diğer ülkelerde en çok kullanılan servisi Street View (Sokak Görüntüsü), Türkiye`de 22 Ekim`den itibaren aktif hale geldi.

Google Maps Street View özelliğini kullanmak için haritada sol üstte bulunan köşeye istediğimiz adresi yazıyoruz. Adreste gezinti yapmak için sağ alttaki insan simgesine mouse u basılı tutup istediğimiz adrese sürüklüyoruz.  Bu servisle ilk olarak önceden oturduğunuz evi ya da şehrinizde gezindiğiniz yerleri görüp, eskileri yad edebilirsiniz. Gerçi genelde ilk yaptığımız şey kendi evimizi bulmak oluyor, yani ben öyle yaptım.:) Ayrıca bununla da kalmayıp gitmek istediğiniz merak ettiğiniz bir şehrin sokaklarında dolaşmak için de kullanabiliyoruz. Bu servisin Yandex Panorama uygulamasından daha önde olduğunu düşünüyorum çünkü; Uygulamadan farklı olarak bu servis ara sokaklara bile giriyor, fotoğrafların çözünürlülüğü Yandex`in uygulamasına göre daha iyi.Daha güncel ve çoğu şehir uygulamada yüklü. Bence bu uygulama olmuş ya :).
Google, Türkiye’de bu servisi hizmete açmak için yaklaşık 1 yıldan fazla çalışmalarına devam ediyormuş.  Ama daha yeni açılmış olmasına rağmen ülkemizin büyük bir kısmını görebiliyoruz karşımızda. Gerçeği gibi olmasa da eskiden gittiğim oturduğum yerleri görünce sanki oradaymış gibi hissettim ben. Tek sıkıntı oranın havasını alamamak. Gidip görmek daha farklı oluyor tabi her zaman 🙂 Unutmadan önceden gittiğiniz bir yeri birine göstermeden önce kendiniz baksanız daha iyi şayet kendinizi diğerlerinden gizli bir iş yaparken ekranda görebilirsiniz. Mesela bir arkadaşımız annesiyle kendi evinin oralarda gezinti yapıyormuş. Sigara içerken yakalanmış 😀 Uzun lafın kısası dikkat edin derim 🙂

Eğer bu uygulamayı keşfetmek isterseniz şuradaki linke tıklayabilirsiniz.

İyi Gezmeler 🙂

Etiketler

Seda Pilav

Bir insan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı