Teknoloji Haberleri

Google Stadia Açılışta Yalnızca Dört Telefonla Çalışacak

Google Stadia oyun akış platformunun ana özelliği, nerede olursanız olun internet üzerinden çok az gecikmeyle triple-A oyun deneyimi sunmasıdır.

‘Sahip olduğun her ekranda oyun oynamak’ parafe sloganı olurdu, ancak lansman sırasında bu söz pek çok kişinin beklediğinden daha sınırlı olacak.

Google Stadia SSS sayfasına yapılan kapsamlı bir güncelleme, Kasım 2019’da başladığında yalnızca çok sayıda telefonun akış servisini destekleyeceğini ortaya koydu.

Pixel 3 veya Pixel 3a’nın (Pixel 3a XL ve Pixel 3XL dahil tüm değişkenler) veya Chrome OS çalıştıran bir tabletin sahibiyseniz, sorun değil.

Eğer bir Apple kullanıcısıysanız hayal kırıklığı yaratacak bir haber olacak. Stadia’nın çekiciliğinin büyük bir kısmı, oyunlarınızı hareket halindeyken oynama imkanı, TV’nizde bıraktığınız andan itibaren bir anı yakalamaktır. Ancak şu anda, IOS kullanıcılarının oyun akışı özelliklerine ne zaman erişebilecekleri konusunda hiçbir gösterge yok.

SSS ancak daha olumlu haberleri de paylaştı. Stadia, yeni başlayanlar için dört kişilik co-op oturumlarını destekleyecek ve dört Stadia kontrolörü birlikte çalışacak. Kurulum için Bluetooth, düşük enerji kullanmasına ve oyun içi Wi-Fi kullanmasına rağmen, bu kontrolörler de gerekirse USB-C’ye de bağlanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı