Google Maps Artık İnternetsiz Kullanılabilecek!

Navigasyon sektörünün açık ara lideri Google Maps, kullanıcıların uygulamayı çevrimdışı kullanamaması ile  çok tartışılıyordu. Google geçtiğimiz sene bu önerileri dikkate alarak Google I/O etkinliğinde Haritalar uygulamasının çevrimdışı kullanılabileceğini de göstermişti. Ha geldi ha gelecek diye beklediğimiz güncelleme sonunda geldi ve Android için bugün yayınladığı bir güncelleme ile çevrimdışı navigasyon özelliğini uygulamaya ekledi. Peki İnternet kullanılmadan uygulama nasıl çalışacak ona bir bakalım?

Google Maps`i güncelledikten sonra gitmek istediğiniz şehrin adını yazın. Sonucun üzerindeki “Bu Alanı İndir” seçeneğine tıklayın. Seçeneğe tıkladıktan sonra uygulama konum bilgilerini indirmeye başlayacak.  Ve böylece internetiniz olmasa bile indirdiğiniz şehri görüntüleyebileceksiniz. Ayrıca bu konum bilgileri 15 günde kendini güncel tuttuğundan  bilgileri tekrar tekrar indirmeye de uğraşmayacaksınız. Fakat konum bilgilerini indirebilmek içinde Wifi e bağlanmamız gerekiyor.
Güncelleme  şuan için sadece Android işletim sistemi cihazlara güncelleme gelmiş durumda. Ama önümüzdeki günlerde İOS içinde güncellemenin gelmesi  bekleniyor.

Yazar

Bir insan.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok