Mobil

Google, Huawei’ye Yaptırımlar Uygulamaya Devam Ediyor!

Bildiğiniz gibi sosyal medya Google’ın Huawei’ye uyguladığı yaptırımlar ile çalkanıyor. Google’ın Huawei’ye en büyük yaptırımı Android desteğini kesmesi olmuşdu. Daha sonra Google, bu desteğin 90 gün daha devam edeceğini yineledi.

Google, Huawei’ye uyguladığı yaptırımlara yenisini ekledi. Google, Huawei’yi Android kurumsal tavsiye edilen cihazlar listesinden çıkardı.

Huawei, Android kurumsal tavsiye edilen cihazlar listesinde Mate 10, Mate 20, ve MediaPad M5 gibi teknolojik cihazlarıyla bulunuyordu.

Çalışanlarını akıllı telefon veya tablet desteği sunmak isteyen işletmeler bu listeden yararlanıyor ve bu listeye göre adım atıyordu. Bu liste markalar açısından tanıtım aracı olarak kullanılabiliyor.

Ayrıca Google, tüm Huawei telefonları resmi android.com web sitesinden kaldırdı. Resmi android.com web sitesinde P30 Pro mükemmel kamerası ile ön plana çıkar iken Mate X, 5G desteği ile ön plana çıkıyordu.

Not: Huawei desteği ile piyasaya sürülen Honor markalı telefonlara Android desteği uygulanmaya devam edecek. Kaynaklarımıza göre Honor firmasının Android için ayrı bir lisansı bulunmakta.

Sizce bu kriz ne zaman son bulacak ?

Etiketler

ibrahim durmuş

Ülkemizde gelişmekte olan teknoloji ve oyun sektöründe elimden geldiğince katkıda bulunmaya çalıştım, çalışıyorum. Tekneloji.net'de insanlara yardımcı olmak amacı ile görev alıyorum. İletişim: ibrahim@tekneloji.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı