Sosyal Medya

Google, Facebook’a Rakip Shoelace’yi Tanıtıyor

Google kısa bir süre önce birkaç yıl çalıştıktan sonra Google+ sosyal ağını emekli etti. Ancak, arama motoru devi henüz pes etmedi ve Google Shoelace’nin lansmanını duyurdu.

Google Shoelace Nedir?

Google Shoelace Google’nin Google Buzz, Google Friend Connect ve Google+’da başarısız denemelerinden sonra sosyal alanda başarılı olma yolundaki beşinci girişimi olacak; sonuncusu Nisan 2019’da duyuruldu.

Google’nin deneysel alanı 120 ürün geliştirme atölyesi tarafından geliştirilen Shoelace, insanları Facebook’un yapamayacağı şekilde bağlamayı amaçlayan hiper-yerel bir sosyal ağ uygulamasıdır.

Shoelace, “insanları birbirine bağlama” fikri üzerinde duruyor. Şehrinizin etrafında gerçekleşen etkinliklere ve olaylara dayanmaktadır.

Google Shoelace İle Neler Yapabilirsiniz?

İlgi alanlarına göre arama yapabileceksiniz ve Shoelace, yakın çevrenizdeki ortak ilgi alanlarını paylaşan insanlarla bir şeyler yapma olanağını tanıyacaktır.

Etkinlikler ve aktiviteler Loops olarak adlandırılır ve kullanıcılar Loops’a katılmaya davet edilir. Döngüleri Facebook Etkinliği’nin eşdeğeri olarak düşünün. Ayrıca size yeni bir şehri keşfetme veya yeni insanlarla tanışma fırsatı verir.

Dijital çağımızda gerçek dünyayla bağlantıları teşvik ederek ve kolaylaştırarak bu konsepti bir adım öteye götürüyor. Bu kişisel dokunuşu korumak için Shoelace daha küçük ölçekte başlatılıyor.

Google ve Shoelace, platforma kaydolmak için kodları alabileceğiniz birkaç toplulukla ortaklık yaptı.

Google Shoelace’nin Aşamalı Kullanıma Sunumu

Şimdilik, Shoelace New York’ta test edilecek. Diğer şehirlere dağıtılacak, ancak Google bunun ne zaman olacağını henüz onaylamadı.

Erken giriş kodunu almak için bu formu doldurabilirsiniz. Ek olarak, Shoelace uygulaması hem Android hem de iOS cihazlarda kullanılabilir olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı