İnternet

Google Chrome Güçlü Rakibi Vivaldi Yayınlandı

Tarayıcılar birbirleriyle yarışıyor. Explorer‘ın sık sık donması ve bilgisayarın aşırı RAM tüketmesinde şikayetçi olanlar için imdadına Google Chrome yetişti. Fakat Google Chrome her ne kadar hızlı olsa da RAM tüketimine yenik düştü.

Artık Google Chrome‘a çok güçlü bir rakip geliyor. Uzun süredir gelişim sürecinde olan ve bu süreci başarıyla tamamlayarak indirilmeye sunuldu. Peki bu tarayıcının diğer tarayıcılardan farkı ne diye soracak olursanız eğer özellikleri aşağıda açıkladık.

 • Sekme Gruplama: Çok fazla sekme açtığınızı mı hissediyorsunuz? Vivaldi bunu sekme gruplama ile çözüyor. Sekmeleri birbiri üzerine bırakarak gruplar oluşturun. Dağınıklığı azaltmanın ve düzenli kalabilmenin en hızlı yolu. Ayrıca sekmeler arasında geçiş yapmaya hazır olduğunuzda Vivaldi size bunun için de birkaç özelleştirme sunuyor.
 • Sekme Grubu Döşeme: Büyük bir ekranınız mı var? Sekme grubunu döşeyin ve birçok sayfayı aynı anda görün! Çoklu sekme grupları ile bir nevi çoklu masaüstüne sahip olmak gibi!
 • Oturumlar: Tarayıcı yönetimini bir adım ileriye taşıyın. Beğendiğiniz sekme kümesini bir oturum olarak kaydedin ve ihtiyacınız olduğunda kolayca erişin.
 • Notlar: Araştırmacılar için harika bir araç. Seçin ve not olarak kaydedin. Vivaldi o anda hangi sayfada gezindiğinizi hatırlar ve hatta ekran görüntüsü almanıza olanak sağlar.
 • Hızlı Komutlar: Açık sekmelere, yer imlerinize, geçmişe, ayarlara ve çok daha fazlasına bir komut arayüzüyle erişin.
 • Fare hareketleri ve klavye kısayolları: Eğer tarayıcıyı çok daha hızlı bir şekilde kontrol etmek istiyorsanız, fare hareketleri ile hemen her eylemi bir bilek hareketi ile yapabilirsiniz. Klavye kısayolları aynı şeyi basit tuş kombinasyonları ile yapar.
 • Hızlı Erişim: Sık kullanıdığınız siteleriniz ve yer imleriniz herhangi bir boş sayfadan kolayca erişilebilir. Hatta daha fazla Hızlı Erişim için Grupları ve Klasörleri dahil edin.
 • Daha iyi yer imleri: Yer imlerinize yer imleri panelinden, yer imleri yöneticisinden, yer imleri araç çubuğundan ve elbette Hızlı Erişim’den ulaşabilirsiniz.
 • Web Panelleri: Web sayfalarını Vivaldi’nin yan panelinde görüntüleyin. Webde gezinirken bir yandan tweetlerinize bakmak, Facebook iletilerinizi görmek ve arkadaşlarınızla sohbet etmek için harika bir yol. Web için “Panik düğmesi”nden sonraki en iyi şey olduğunu söylemek isteriz.
 • Kişiselleştirilmiş: Vivaldi size uyum sağlar, bunun başka bir yolu yok. Vivaldi’yi milyonlarca kullanıcıdan aldığımız geri bildirimleri temel alarak, en fazla özelleştirilebilen tarayıcı olarak geliştirdik. Aslında, Vivaldi’yi kendi harika tarayıcınız yapabilmeniz için 1 milyondan fazla farklı yol var.
 • Ve elbette daha fazlası: Webde daha verimli ve etkin kalabilmeyi keşfedebilmeniz için bir sürü özellik bulunuyor. Ek olarak, Vivaldi Chrome uzantılarını destekler; buna rağmen umuyoruz ki birçok özellik Vivaldi içinde bulunduğundan buna çok fazla ihtiyacınız olmayacak.

Vivaldi tarayıcısını indirmek için tıklayınız.

Vivaldi tanıtım videosu.

Etiketler

HÜSEYİN TABAN

Teknoloji ve oyun yazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı