Teknoloji Haberleri

General Mobile GM 10 Pro Özellikleri Sızdırıldı!

General Mobile GM 10 Pro'nun teknik özellikleri neler? GM 10 Pro'nun fiyat aralığı ne kadar? Detaylar haberimizde.

Daha önceden GM 10 hakkında bir haber hazırlamıştık, General Mobile’ın GM 10 modelini piyasaya sürmesini tahmin ediyorduk, ancak durumlar değişti. Şirket, GM 10’un abisini hazırlamaya çoktan başlamış. Haberimizde teknik özelliklerinden bahsedeceğiz.

Erdil Sualp Bayram’ın hazırladığı tabloya bakacak olursak, bizi yeniden MediaTek işlemcili General Mobile cihaz bombardımanı bekliyor. Özellik tablosuna bakacak olursak GM 10 Pro (veya Plus), kalite bakımından kendisiyle en ufak bir farkı olmayan Redmi Note 9’a rakip bir cihaz olmaya çalışıyor. Peki General Mobile’ın kullanıcılarına yaşattığı vakalardan sonra kolay kolay böyle bir cihazı satabilirler mi merak konusu. Bu sorunun aynısını tahmini satış fiyatına sormamız gerekiyor, siz olsanız 2600₺ paranızı bir sene bile düzgün güncelleme sağlayamayacak bir firmaya verir miydiniz? Bir çoğumuz hayır diyecek fakat bu soruyu sorarak General Mobile’ın bu cihazı çıkartması gerekiyor ki en azından potansiyel alıcıların kafasında ”en azından ucuz bu” algısı oluşabilsin.

Ki şahsen ben bu cihazdan gram bir malzeme kalitesi beklemiyorum, General Mobile piyasadan tamamen çekilmeden önce piyasayı GM 10 serisi ile istatistik oluşturmayı planlıyor bence. Halbuki bütün bu masrafı GM 9 Pro için güncelleme hazırlığına harcasaydınız ortada daha iyi bir tablo oluşacaktı. Demem o ki bu cihaz sadece ”ucuz” olursa satar, kimse arkasında güvencesi olmayan bir firmaya 2600₺ bir parayı vermez. Tabii ki özellikleri ilgi çekici fakat, markanın herhangi bir anlamı kalmadı. General Mobile, bütün potansiyelini GM 10 serisi ile, bütün güvenini GM 9 Pro’ya yazılımsal destek sağlamaması ile harcadı, kaybetti. GM 10 serisinin kesinlikle tutmayacağına inanıyorum, umarım yazılımsal yönde gelişmeleri gerektiğini er ya da geç anlarlar…

 

Etiketler

TUNAHAN ŞAHİN

Teknoloji meraklısı bir yaşam belirtisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı