Rehber

General Mobile Discovery Cihazlarda Rom,Root Atma

General Mobile cihazlarına uygun bir çok ROM dosyası var bildiğimiz üzere. Bu gün sizlere nasıl General Mobile Discovery cihazlarına nasıl ROM ve ROOT atılabileceğini anlatacağız. Öncelikle cihazın şarjını %100 doldurun. Nedeni attığınız ROM’ un bataryayla stabil halde çalışması. Şimdi başlayalım isterseniz.

General Mobile Discovery 1′ de Rom,Root atma

Öncelikle ROM atabilmeniz için telefonunuz ROOT’ lu olması gerekiyor. ROOT içinde verdiğim linke gidin.

https://yadi.sk/d/ZkMBE0IV3Mz6z4

Dosyayı indirdikten sonra cihazınızı bilgisayarınıza bağlayıp dosyayı telefonunuza aktarın. APK dosyasını attığınız dizine girip dosyayı yükleyin. Yüklerken ”Zararlı olabilir” gibi bir cümle ile karşılaşırsanız yükle seçeneğine basın. Yükledikten sonra cihazınızı Wİ-Fİ’ ya bağlayıp uygulamayı açın. ROOT işlemi bittikten sonra tekrardan verdiğim linkdeki dosyayı indirin.

Burdan Sonrası ROM işlemine ait

https://goo.gl/Kf45SC

Dosyayı indirip telefonunuza aktarın. Aktardıktan sonra aktardığınız dizine girip uygulamayı kurun. Kurduktan sonra tekrardan verdiğim linke gidin ve IMG dosyasını indirin.

https://goo.gl/7UvFgJ

Dosyayı indirdikten sonra cihazınıza aktarın. Cihazın içindeki herhangi bir klasöre değilde direk ana dizine aktarmanız gerekiyor. Şimdi yapıcağınız şey indirdiğiniz MobileUncle MTK Tools adlı uygulamayı açın. Açılışında bir soru gelecek. O soruda ”ROOT izni verilsin mi?” diye soruyor cihaz verilmesini seçin. Uygulamayı açın ve ”Recovery” kısmına girin. Orda en üste indirdiğiniz Recovery TWRP 3.0.2 dosyasını görüceksiniz ona tıklayın ve çıkın. Şimdi herhangi bir ROM dosyasını indirip SD Kartınıza atın. Telefonunuzu kapatın ve ses açma tuşuyla güç düğmesine basılı tutun ekran açıldığı zaman bırakın. Recovery ekranına girdiğiniz zaman Öncelikle WİPE kısmına girin. WİPE işlemini yapın ve çıkın. Install kısmına gelin orada indirdiğiniz ROM dosyasını seçin ve düğmeyi sağa doğru çekin. Kurulum uzun sürecektir. Kurulum bittikten sonra cihaz kullanılmaya hazır durumdadır.

General Mobile Discovery 2′ de Rom,Root atma

IMG dosyasını yükleme yerine kadar işlemler aynı ordan sonrası burda. Eğer sadece ROOT atacaksanız yukarıdaki bağlantıdan KİNG ROOT programını indirin ve kurun.

Discovery 2 modelinde Recovery dosyası değişiyor. Verdiğim bağlantıdan indirin.

https://yadi.sk/d/M2PK4XIcm2BsV

ZİP dosyasını açmak için Play Store’ ye  RAR yazarak ilk çıkan uygulamayı indirin. İndirdikten sonra ZİP dosyasını açın ve içindeki IMG dosyasını ana dizine atın. Tekrardan Recovery’ nin kurulumunu yapın ve ROM dosyasını indirin. Telefonu kapatın tekrardan güç düğmesi ve ses açma düğmesine basılı tutarak telefonun ekranın gelmesini bekleyin. Ekran gelince elinizi çekin ve WİPE bölümüne girin ordan ADVANCED WİPE’ yi seçin orda Dalvik Cache, System, Cache, Custpack bunları seçin ve WİPE işlemini başlatın. WİPE işlemi bittikten sonra MOUNT ‘ a girin System’ la Custpack’ in tiklerini kaldırın. Son işlem olarak Install’ a gelin. Oradan ROM dosyasını seçin ve kurun. Telefon kapandıktan sonra işlem bitmiştir.

Etiketler

ARDA ÇOLAK

Selam Ben Arda! Sürekli Can Sıkıntısından Bir Şeyler Arayan Bir İnsanım Uzun Bir Süre Olmasa da Bu Sitede Yazarlık Yapmaya Başladım :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı