Mobil

Gece Görüş Kamerasına Sahip İlk Telefon

Lomigon adlı akıllı telefon üreticisi dünyada ilk bir ilki gerçekleştirdi. Dünyada ilk defa gece görüş kamerası olan akıllı telefon Lomigon T3 üretildi. Danimarkalı akıllı telefon üreticisi Lomigon ürettiği akıllı telefon ile dünyada bir ilki gerçekleştirdi. Lomigon akıllı telefon üreticisinin son modeli olan Lomigon T3, gece görüş kamerasına sahip olan ilk akıllı telefon oldu.

Telefonun kamerasından bahsedecek olursak eğer, arka kamerasında çift IR LED ve 4 MP gece görüş kamerası bulunuyor. Bu akıllı telefon ile artık full karanlık bir ortamda gece görüş kamerası ile fotoğraf veya video çekebilmemizi sağlıyor. Ayrıca telefon ses komutu özelliği de mevcut. Yani bu özellikle kamera diye seslendiğimizde direk olarak kamera moduna geçebilme özelliği bulunuyor. Telefonun özellikleri, Android 6.0 Marshmallow işletimi sistemi ile kullanıcılarına sunuluyor. 3 GB RAM ve 128 GB depolama alanı, 2.2 GHz hızında sekiz çekirdekli işlemci, 13 MP arka kamera 4K çözünürlükte, ön kamera 5 MP 1080P çözünürlükte çekim yapabiliyor. Ayrıca akıllı telefonda Çift SIM Kart desteği’de bulunmakta.

Lumigon T3 akıllı telefon’un fiyatı ve çıkış tarihi hakkında bilgi verecek olursak, Haziran ayının sonlarına doğru satışa sunulacak. Telefonun ayrıca turuncu ve beyaz renk seçenekleri de bulunmakta. Lumigon T3 akıllı telefonun etiket fiyatı ise 925 dolar olarak belirlendi.

Etiketler

HÜSEYİN TABAN

Teknoloji ve oyun yazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı