Donanım

Galaxy S7 3 Farklı İşlemci Modeliyle Gelecek

Zaman ilerledikçe Galaxy S7 seslerini duymaya başladık.Peki bu Galaxy S7 hakkında ne kadar bilgiye sahibiz ? Samsung dünya üzerinde pazarlaması yaptığı bölgelere farklı özelliklerde telefonları dağıtım yapabiliyor.Bundan kastımız şu şekilde; amerikaya dağıtılan telefonların 4g desteği varken türkiye dağıtılan telefonların 4g desteği olmuyordu.(tabi artık 4g desteği oluyor sadece örnek vermek istedim) Bu farklılıklar sonucu telefonların donanımlarıda dağıtılan ülkelere göre farklılık gösteriyor.

Samsung Galaxy S7 hakkında önceki haftalarda iddaaları değerlendirmiştik. (Bkz: Samsung Galaxy S7 ) Ancak şimdi bahsedeceklerimiz Samsung’a yakınlığıyla bilinen Sam Mobile sitesinden geldi.Sitede yaptıkları açıklamaya göre Galaxy S7 3 farklı model ile gelecek ve bu modellerin işlemcileri birbirlerinden farklı olacak.

Ülkelere göre telefonların dağıtımının da farklı olduğunu belirtmiştik.Aşağıda derlemiş olduğumuz listede bölgelere göre dağılımları listeledik.

Amerika ve Çin: Qualcomm Snapdragon 820 işlemcili Galaxy S7
Avrupa, Güney Kore ve Japonya: Exynos 8890 (M1) işlemcili Galaxy S7
Hindistan: Exynos 7422 işlemcili Galaxy S7

Verilen işlemcilere baktığımızda Snapdragon ve Exynos 8890 (m1) işlemcinin kafa kafaya bir performans sağladığını belirtmek isterim.Ancak Hindistan’a biraz daha eski sürüm işlemci verilmiş.

Etiketler

Şevket Narin

Geleceği düşünür, planlar ve hayata geçiririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı