Galaxy S3 Mini Root Rehberi

Eski Android cihazlara ”Root” atmak bir nebze de olsa performans artırabilecek bir yöntemdir. Play Store’dan bulabileceğiniz pek çok uygulama ile telefonunuza ince ayar yapabilir, sabit sistem uygulamalarını kaldırabilirsiniz. Bu yazımızda S3 Mini modeli için root nasıl yapılır onu göstereceğiz.

Not: Bu işlem gerçekleşirken yapacağınız yanlış işlemler sonucu sorumlu değiliz. Şarjınızın %25 seviyesinden yukarı olmasını tavsiye ederim.

Root Nedir?
Telefona root atma işlemi sayesinde cihaz istenildiği gibi kullanılabilir ve performans artışı olur. Ayrıca hafızayı boşuna kaplayan uygulamaların kullanımına da son verilebilir. Android cihazın yazılımına doğrudan müdahale edildiği için de garantiniz sona erecektir, ta ki Root’u kaldırana kadar.

İhtiyaç Listesi:
CWM Recovery Dosyası: İNDİR
Root Dosyası: İNDİR
Odin: İNDİR
Samsung USB Sürücüsü: İNDİR

Bütün dosyaları bir klasöre çıkartın. Zaman kaybetmeden başlayalım 🙂

1-) Root.zip dosyasını telefonunuzun içine atın ve sonra cihazınızı kapatın. Ses Kısma+Ana Sayfa Tuşu+Güç Tuşuna basılı tutarak başlatın. Karşınıza ”Warning!!” başlıklı bir uyarı ekranı gelecektir. Ses artırma tuşu ile devam edin. Downloading ekranı geldiğinde cihazı bilgisayara bağlayın.

 

2-) Telefonunuz bağlı iken Odin programını açın. Fotoğraftaki gibi seçimleri yapın. ID:COM bölümünde telefonunuzun gözükmesi gerekiyor. Her şey tamamsa Start tuşuna basarak işlemi başlatın. Completed yazısını görene kadar programı kapatmayın.

3-) Telefonunuzu kapatın. Ses Artırma+Ana Sayfa+Güç Tuşuna basılı tutarak telefonunuzu açın. Karşınıza CWM Recovery ekranı gelecektir.

4-) Karşınıza CWM Recovery ekranı gelecek. Ses tuşları ile aşağı inip ”install zip from sdcard” seçeneğine tıklayın. Depolama karşınıza gelecek, ”root.zip” dosyasını bulup açma kapama tuşu ile seçin. Recovery size onay vermenizi isteyecek, ”yes” butonuna tıklayın. Completed yazısını gördüyseniz telefonunuzu ”reboot system now” butonuna basarak yeniden başlatabilirsiniz.

5-) Eğer her şey yolunda gittiyse uygulamalarda SuperSU adlı uygulama yüklü olacaktır.

İşte bu kadar! Cihazınız başarıyla Root’landı.

TUNAHAN ŞAHİN

Teknoloji meraklısı bir yaşam belirtisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı