İncelemelerTeknoloji Haberleri

Galaxy S10, Yeni Ultrasonic Parmak Okuyucusu İle Çığır Açıyor

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, ürettiği başarılı amiral gemisi akıllı telefonlarla adından söz ettirmeyi başarıyor. Samsung Galaxy S10 da kullanılacağı iddia edilen ultrasonik parmak izi okuyucunun daha önce görülmemiş özelliklerle geleceği tahmin ediliyor.

Peki Galaxy S10 ultrasonik parmak izi okuyucu bize hangi özelliklerle geliyor?

Galaxy S10 ve Galaxy S10+da da kullanılması beklenen ultrasonik parmak okuyucunun diğer ekrana gömülü parmak okuyuculardan farkı, iris tarayıcıdan vazgeçilip, daha yüksek hızda tanıma ve işleme özelliği olacağıdır. Ayrıca üç boyutlu tarama sistemi ile ekranın yüzde 30 unda bu tarayıcı aktif olarak kullanılabilecek.

Samsung Galaxy S10 da neden iris tarayıcı olmayacak?

Samsung`un Galaxy S10 serisinde iris tarayıcının ekran üzerinden kaldırılmasının sebebi ekran kasa oranını genişletme amacı taşımasıdır. Bu seride şirket ekran kasa oranını 0 a indirgemek için bütün sensörlerini tekrar gözden geçirme kararı aldı.

Ayrıca ekran üzerinde herhangi bir çentik istemediğinden ön kamerayı cihazın alt tarafına konumlandırmayı düşünüyorlar.

Ultrasonik parmak izi okuyucular, diğer normal parmak izi okuyuculardan bir diğer farkı ise suyun altında çalışabilmesi, daha kalın ekranlarla bütünleşebilmesi ve güvenlik doğrulaması için kalp atışını kullanabilmesidir. Samsung S10 bu özellikler ile çok ses getireceğe benziyor.

Samsung Galaxy S10 Ne Zaman Tanıtılacak?

Önümüzdeki sene 25 Şubat’ta başlayacak olan MWC 2019’da Samsung’un Galaxy S10 cep telefonunun tanıtılmasını merakla bekliyoruz.

Etiketler

Seda Pilav

Bir insan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı