Teknoloji Haberleri

Galaxy Note 5’e S-Pen Kalemi Ters Takmayın!

Galaxy Note 5'in büyük sorunu ortaya çıktı!

 

Samsung`un başarılı serisi Note, geçtiğimiz günlerde yeni üyesine kavuştu ve yavaş yavaş satışa sunulmaya başlandı. Yenilenen tasarımı, teknik özellikleri ve S-Pen özellikleriyle söz edilen Note 5 bu sefer bambaşka bir haberle kendinden söz ettirdi.

 

Bilindiği üzere Samsung, bu yılki Note modelinin S-Pen`inde değişikliğe gitti. Bu tasarımda S-Pen`in arka kısmı daha ince hale geldi ve iki tarafıyla Note 5’in S-Pen yuvasına sokulabiliyor. Daha önceki Note akıllı telefonlarında ekran kalemini kazara ters sokma durumlarında güvenlik mekanizması bunun önüne geçiyor ve cihazın zarar görmesini engelliyordu. Ancak bu modelde böyle bir mekanizma malesef yok. Kazara S-Pen`i yuvasına ters soktuğumuzda cihazda kalıcı hasarlar oluşabiliyor ve bazı işlevleri kullanmaktan vazgeçmek zorunda kalıyorsunuz. Galaxy Note 5 normalde kalemi çıkardığınızda, S Pen menüsünü açıyor. Ancak mekanizma bozulduğunda kalemin çıktığı algılanmadığından, menü ekrana gelmiyor. Eğer cihazda hasar oluşursa Samsung bunu kullanıcı hatası sayıp garanti kapsamı dışına çıkması da cabası. Yani Samsung`un hatası kullanıcıdan çıkarılmış durumda. Hal böyle olunca da Samsung`tan şöyle bir açıklama geldi.

Galaxy Note 5 kullanıcılarının S-Pen’i ters takma sonucunda ortaya çıkacak beklenmedik senaryolarla karşılaşmamaları için, kullanım kılavuzundaki talimatları takip etmelerini öneriyoruz.

Samsung Galaxy Note 5 İçin Kalem Uyarısı

Çocuklu bir bireyseniz telefonunuzun çocukların eline de geçebileceğinin ve çocukların bu yöntem ile cihazı bozabileceğini bilmenizde fayda var. Eğer Note 5 almayı düşünüyorsanız S-Pen`i dikkatli kullanmanızı tavsiye ederim.

Etiketler

Seda Pilav

Bir insan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı