RöportajTeknoloji Haberleri

Ford, Apple’ın Bir Araba Üzerinde Çalıştığını Düşünüyor (Project Titan) !

BBC ile konuşan Ford CEO’su Mark Fields Apple’ın bir araba üzerinde çalıştığı konusunda hiçbir bilgisi fikri olmadığını ancak tahmini doğrultusunda Apple’ın bir araba üzerinde çalıştığını söyledi. Google ile beraber çalışma konusuna pek sıcak bakmadıklarını ama çeşitli firmalarla beraber birlikte çalışma fikirlerine olumlu yönde baktıklarını belirtti.

BBC aynı konuyu Elon Musk ile bir röportajda açtı. Musk’a Apple’ın elektrikli bir araba gibi bir proje üstünde çalışıp çalışılamayabileceği sorulduğunda ise cevabından yüzde 100 emin bir şekilde “Bir şeyi yapmak için binin üzerinde mühendisi işe aldığınıza, bunu saklamak oldukça zor.”

Röportajın kalan kısmında Mark Fields, dördüncü seviye otonom cihazı hakkında açıklama yapıyor. Fields’e göre yolcunun aracın kontrölünu eline alması gerekmeyen ancak, daha önceden 3D şekilde haritalandırılmış ve belirlenmiş bir alanda bulunan araçlar olarak betimlenmekte.

Ayrıca Fields ilk yapılan dördüncü seviye araç olmamasına rağmen bu konu üzerinde çok durup , emek sarfettiklerini hızlı bir tempoda çalıştıklarını belirtti.

Yedi ay önce The Wall Street Journal, Apple’ın araba konusunda projeler başlattığını söyleyip, Apple tarafından bilinen adı Project Titan’ın 2019 yılında hazır oldacağı düşünülüyor.

Etiketler

Mustafa Umut Güven

Bir Punisher hayranı tarihe ilgisi olan teknolojiyi seven adam gibi ben!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı