İnternet

F@tih Ağından, VPN Kullanmadan Instagram ve Facebook’a Girilebiliyor

Okullar da bulunan f@tih ağından Facebook ve Instagram’a erişim sağlanabiliyor. Öğrenciler için sevindirici bir haber olan bu olay normal de VPN kullanmadan kesinlikle herhangi bir sosyal medya veya başka bir siteye giriş yapılamıyordu. Fakat bugün 30 Kasım tarihinde Facebook ve Instagram’a herhangi bir sanal ağ programı kullanmadan sosyal medya kullanılabiliyor.

Okulların çoğunda artık fiber internet altyapısı bulunduğu için müthiş bir internet hızı ile özellikle çok fazla veri harcayan Instagram’ı herhangi bir engel olmaksızın kullanabilirsiniz.

Her sınıfta bulunan modemler sayesinde okulların her yerinde bu internetten faydalanmak mümkündür. Cihazınızın Wi-fi ayarlarına girdikten sonra “f@tih” ağına bağlantı sağladığınız anda erişiminizi açık duruma geliyor.

Android kullanıcıları VPN programları ile aynı erişimi sağlayabiliyorlar idi fakat iOS kullanıcıları çok nadir çalışan VPN programı bulunduğu için bu ağdan mahrum kalıyorlardı, belki de bir kaç günlüğüne şuan ki bu açıktan yararlanarak Instagram ve Facebook kullanabilirler.

F@tih Ağına Nasıl Bağlanılır?

Wi-fi ayarlarınızı girdiğiniz de “f@tih” ağını bulun ve şifre olarak “!1qaz2WSX3edc4RFV%56” giriniz ve artık bağlısınız.

Etiketler

Yusuf Kamil Genç

Teknoloji ve yenilikleri takip eden ayrıca bir çok web projesi bulunan webmaster.

3 Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı