Yazılım

Facebook Messenger’a Spotify entegrasyonu geldi

Facebook Messenger, sosyal medyada en çok kullanılan uygulamalarından biri olmuştur. Şirket kullanıcı sayısını arttırmak için her güncelleme de uygulamaya yeni özellikler kazandırıyor. Messenger geçen ay çoklu hesap kazanmışken şimdi de Spotify entegrasyonuna sahip oldu.

Facebook ve Spotify, Messenger uygulamasına müzik hizmetinin entegrasyonunu getirmek için işbirliği yaptı. Kullanıcılar artık 3 noktalı menü düğmesine tıklıyarak hızlı bir şekilde Messenger içinden Spotify’e geçiş yaparak Messengerdan arkadaşlarınızla kolay bir şekilde şarkı veya çalma listesi paylaşabiliceksiniz.

kioShjx1Yy2viOs2yETglXFrJIfvgPepSM8zv6phxLhtmQbcwnwuVWuu-NjM6Kdyma907-aP12fppBVXM3T9QujGA7o_uanOOxXz1clO9zB0T0D74-w_AmEhvQIk0opj8ZSIOiwTKa3zW0LmwGI5HnVXevKxNiN4nIo96iNHKw=w411-h357-nc

Sizinle şarkı paylaşıldığında ise bir Spotify bağlantısı alıyorsunuz. Albüm kapağının hemen altına gizlenmiş küçük “aç” butonuna dokunduğunuzda ise Spotify uygulaması başlatılarak şarkı çalmaya başlıyor. Öte yandan herhangi bir sohbet oturumunda değilseniz yine de Spotify uygulaması üzerinden şarkı ve çalma listesi paylaşabilirsiniz. Bunu yapmak için uygulama içersindeki “Paylaş” bölümünden “Gönder” ve daha sonra Facebook Messenger’ı seçmeniz yeterli.

Messenger için Spotify güncellemesi İOS ve Android platformları için bugün’den itibaren kullanılabilir olacak. Yeni özellikten yararlanabilmeniz için Spotify Premium aboneliğine sahip olmanız gerekmiyor.

Etiketler

Alimda Sefa Köse

Matematiği seven Teknoloji çılgını bir liseli :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı