İnternet

Facebook Like Butonuna Yenilik Getirdi

Geçtiğimiz yıl Facebook Like(beğenme) butonunun yanına dislike gibi bir özellik getirmeyi düşünüyordu, vazgeçmiş olmalı ki Facebook bu saatlerde Like butonunun yanına yeni 5 buton daha getirdi.

Screenshot_2

Bu yeni özellik henüz telefonlara gelmemiş olsa da 1 hafta içerisinde güncellemeyle tüm Facebook uygulamalarına geleceğine inanıyoruz.

Peki Bu İfadeleri Nasıl Kullanabiliriz.

Facebook.com adresine bilgisayarınızdan girdiğinizde duvarınızda veya anasayfanızda olan herhangi bir durumun beğen butonu üstüne geldiğinizde otomatik olarak bu ifadeler çıkmaktadır. Böylelikle istediğinizi seçip Like edebilirsiniz veya artık Like etmek yerine ne denir bende bilmiyorum 🙂

Bu İfadelerin Anlamı Nedir

Bu yere geldiğinizde soldan sağa olarak ilk buton klasik beğen butonu. İkinci buton ise Muhteşem olarak tanımlanmış ama bizim milletimizin <3 ifadesinin yerine kullanacağı apaçık ortada. Üçüncü ifade HAHAHAH diye tanımlı. İfadesindende anlaşılacağı üzeri komik bulduğumuz şeyleri işaretlememiz için kullanılacaktır. Dördüncüsü İnanılmaz, beşinci Üzgün ve son olarak altıncıda Kızgın diye tanımlı. Her biri genel anlamda olsa da bu ifadelerin ilk gün ki kullanılacağı kadar kullanılacağını zannetmiyorum.

Etiketler

Berkay Acı

Beykent Üniversite öğrencisi. Genç bir coder. Tekneloji sorumlusu. Hayvan sever ve besler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı