Rehber

Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur? Facebook Hesap Silme Linki

Sosyal medya platformları arasında en çok kullanıcısı olan Facebook`un yaklaşık 2 milyara yakın kullanıcısı var. Bu kadar kullanıcının içerisinde haliyle hesabını kötü amaçlar için kullanan insanlarda mevcut. Siber zorbalık, şiddet veya bazı özel sebeplerden dolayı canı sıkılan kullanıcılar çareyi Facebook hesabını dondurmakta buluyor. Facebook hesabını bir kaç adımda kolay bir şekilde dondurabilirsiniz.

Facebook Hesap Dondurma Nasıl Yapılır ?

Eğer Facebook hesabına bir süreliğine veda etmek istiyorsanız hesabı tamamen silmek yerine dondurma seçeneğini kullanabilirsiniz.

Hesabınızı dondurduğunuzda içinde bulunan mesajlar, gönderiler ve fotoğraf gibi öğeler tamamen yerli yerinde kalır, profiliniz aramalarda gözükmez.

Facebook hesabını dondurmak için hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Bilgisayar tarayıcısından ya da telefon uygulamasından Facebook hesabına giriş yapın. Vermiş olduğum linke tıklayın

Facebook Hesap Dondurma Linki: https://www.facebook.com/deactivate/

Bu adımdan sonra profilinizin şifresini girin. Devam düğmesine tıkladıktan sonra hesabınızı neden pasifleştirdiğinizi belirten seçenekler mevcut. Seçeneklerden birini seçin.

 

Hesabınızı tekrar kullanmak istemeniz durumda kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz.

Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

Facebook hesabınızı bir daha kullanmamak üzere silmek istiyorsanız facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra aşağıda vermiş olduğum hesap silme linkini açmanız gerekli.

NOT: Facebook hesabı silme işlemi kalıcı bir işlemdir ve geri dönüşü yoktur. Hesap silme linkine tıklayıp gerekli işlemleri yaptıktan sonra 14 gün boyunca kesinlikle giriş yapmamanız hesabınızın tamamen kapanması için gereklidir.

Facebook Hesabı Silme Linki; https://www.facebook.com/help/delete_account

 

 

Etiketler

Seda Pilav

Bir insan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı