Oyun

En İyi 7 Survival Oyunlar Derlemesi (Hayatta Kalma)

Survival oyunlar belkide en çok bağımlılık yapan oyun türüdür.Genelde arkadaş çevresi ile çok zevkli işler başarabilirsiniz.Bu yazımızda sizler için  en iyi survival oyunlar listesi derledik.

Peki Hayatta kalma (Survival) oyunlar nedir? Neler yaparız ;

Genellikle evler yaptığımız, yemek bulmaya çalıştığımız, avlandığımız, silahlanıp savaştığımız, kısacası hayatta kalmaya çalıştığımız oyun türüne denir.

Şimdi bu oyun listesine göz atalım,

i

 

1.ARK: Survival Evolved :

Aşırı gerçekçi grafikleri ile listenin başında yer almayı hak ediyor. Oyun M.Ö’ sine dayanıyor. Zaman makinası aracıyla geldiğimiz dünyada; Evler yaptığımız, craft sistemiyle envanter eşyaları yaptığımız, dinazor eğitip onları kullanmaya başladığımız bir oyun.

i

2.Rust :

Survival Evolved gibi gerçekçi grafikleriyle M.Ö olmadığı için daha gerçekçi bir hal alıyor. Bu oyundada Survival Evolved gibi, Evler yaptığımız, farklı olarak loot yaptığımız ve multiplayer olarak savaşabildiğimiz bir oyun.

uuf

3.DAYZ :

Diğer hayatta kalma oyunlarından farklı olarak ev yapıp barınmadığımız bir oyun. Daha çok etrafı keşfedip, eşya topladığımız ve savaştığımız bir oyun.

gjtyj

4.H1Z1 :

Hayatta kalma oyunlarından farklı olarak bütün hayatta kalma oyunlarını kapsayan ve bu yüzden daha çok kitleye hitap eden bir oyun. Çünkü, survival ve battle royale olarak oynadığımız bir oyundur. Survival tarafında evler yaptığımız, yemek topladığımız, kısa kısa shelter’ lar yaptığımız veya yerleşik olarak düzen kurup savaştığımız bir moddur. Battle Royale tarafında ise tek seferlik maçlara katılıp en son hayatta kalmaya çalışırız.

TheForest-2014-09-18-10-15-09-18

5.The Forest :

Bu oyunda ise zombilere ve yaratıklara karşı hayatta kalmaya çalıştığımız. Küçük küçük barınaklar shelter’ lar yaptığımız bir oyun.

ss_c2b810b0851e092f8002cd9ff4bb0c81ddd5a0c2.1920x1080

6.HURTWORLD :

Bu oyunumuzda tamamen hayatta kalmaya çalıştığımız evler yaptığımız, madenler topladığımız, avlandığımız, diğer oyunculara karşı savaştığımız, topladığımız madenlerle arabalar yaptığımız eğlenceli bir oyundur.

eefw7o1a

7. 7 Days To Die :

Zombilere karşı hayatta kalmaya çalıştığımız, silah lootladığımız, tuzaklar yaptığımız, evler yaptığımız bir oyun.

(Bazı oyunları tam oynamadığım için kendi yorumlarımı katmış olabilirim kusura bakmayın.)

(oyunların resimleri, açıkladığım yazıların üstündekilerdir.)

 

 

 

 

 

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı
Kapalı