Sinema

En İyi 5 Psikolojik Gerilim Filmi!

 

En İyi 5 Psikolojik Gerilim Filmlerini sizin için derledik.

 

FIGHT CLUB ,Imdb:8.9

 

 

 

Yönetmen: David Fincher

Oyuncular:

Edward Norton
Brad Pitt
Helena Bonhem Carter
Meat Loaf
Jared Leto

Konusu: Oregon üniversitesinde yüksek lisansını yapan Chuck tanınmış bir otomobil firmasında çok iyi bir işte çalışmaktadır. Bir hastalığı vardır oda kronik uykusuzluktur ve bu yüzdende hep sorun yaşamaktadır. Jack’in bir ailesi ve arkadaşı yoktur. Doktoru ona kanserli hastaların terapisine katılmayı önerir.Bu terapilere katılmaya karar verir ve orada Marla isminde bir kızla tanışır. Bu kızda kanserli olmadığı halde bu terapilere katılıyordur. Bu film dünyanın en güzel filmlerinden biridir konusu hakkında başka bişey yazmaya hiç gerek yok.. Çünkü izleyince tadının kaçmasını istemem. Bu yüzden kalan hikayeyi filmi izleyerek görün derim.

 

2.BLACK SWAN, Imdb 8.0

 

 

Yönetmen:Darren Aronofsky

Oyuncular: Natalie Portman,Mila Kunis,Vincent Cassel,

Konusu: New York’ta yaşayan Nina  çok yetenekli bir balerindir. Dans en büyük tutkusu, yaşam amacıdır. Eski bir balerin olan annesiyle yaşamaktadır. Kuğu gölünün yönetmeni Thomas Leroy, yeni sezonda Beyaz Kuğu’yu canlandıran baş balerini değiştirmeye karar verir  ve ilk tercih olarak da Nina’yı seçer.  Filmde Baş balerin ile Ninanın rekabeti ve ilginç dostluğu göze çarpıyor.

 

3. AKIL OYUNLARI, Imdb 8.1

 

 

 

Yönetmen:Ron Howarr

Oyuncular: Russell Crowe , Jennifer Connelly , Paul Bettany , Josh Lucas

Konusu: John Forbes Nash Jr., genç yaşında oyun teorisi üzerine geliştirdiği kuramlarla matematik dünyasının bir numaralı ismi haline gelir. Fakat kısa süre içerisinde bencilliği ve kendine olan aşırı güveni sonucunda oluşan kişisel problemleri ile baş edemez duruma düşer. Dahilikle delilik arasında kalmış bir insanın mücadelesini görüyoruz.

 

4 MAKİNİST, Imdb 7,7

 

 

 

Yönetmen:Brad Anderson,

Oyuncular: Christian Bale ,  Jennifer Jason Leigh ,  Michael Ironside,  Aitana Sánchez-Gijón ,  Reg E. Cathey

Konusu: Trevor Reznik bir fabrikada işçidir. İşi dikkat isteyen, aynı zamanda yıpratıcı ve çok da gürültülüdür. En ufak bir dikkatsizliğin korkunç bir kazayla cezalandırılacağı türden bir iştir. Oysa, Trevor hiç bir şeye konsantre olacak durumda değildir; çünkü bir yıldır hiç uyumamıştır. Trevor gecelerini, Marie isimli garson kızla buluştuğu hava limanındaki kafeyle; sokak kızı Stevie’nin apartman dairesi arasında gidip gelerek geçirmektedir. Trevor’ın tuhaf hayatı bir de evindeki buzdolabının üzerinde şifreli mesajlar bulmaya başlayınca iyice esrarengiz bir hal alır.

 

5.KELEBEK ETKİSİ, İmdb 7.7

 

 

Yönetmen: Eric Bress, J. Mackye Gruber

Oyuncular: Ashton Kutcher, Amy Smart, Melora Walters |

Konusu: Çocukluğundan gelen kötü olaylarla  mücadele eden genç, zaman içinde geçmişe yolculuk yapabildiğini ve olayları değiştirebildiğini keşfeder. Ne var ki her değişiklik hem kendi hayatını hemde çevresindeki insanların hayatını büyük ölçüde etkilemektedir. Üstelik de çoğu zaman beklenenin tam aksine!

 

İYİ SEYİRLER.. 🙂

Etiketler

Seda Pilav

Bir insan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı