Teknoloji Haberleri

EMUI 8’in Öne Çıkan Özellikleri

EMUI 8 Özellikleri

Çin’in dev teknoloji firması Huawei, geçtiğimiz aylarda Orta ve Üst sınıf cihazları için Android 8 Oreo ile birlikte bir çok yenilik olan EMUI 8 güncellemesini yayınlamıştı.

Hala dağıtılmaya devam eden EMUI 8 güncellemesi, bir çok Orta ve Giriş seviyesi cihazlara da dağıtılacak. Peki gelecek yeni özellikler neler? Hep birlikte bakalım;

VoWifi ve VoLTE Desteği

VoLTE ve VoWifi’nin geçtiğimiz aylarda bir operatör tarafından Türkiye’ye getirildiğini belki birçoğunuz duymuş olabilirsiniz. VoLTE’nin görevi aslında siz akıllı telefonunuz ile görüşme yaparken karşı tarafa daha net ve daha iyi bir ses (HD) iletimi sunmak oluyor. Öte yandan VoWifi ile wifi ve şebeke yardımı ile görüntülü görüşme yapabiliyoruz. Cihazın çekmediği durumlarda da destek alınan VoWifi özelliği sayesinde bir çok alanda kesintisiz görüşme yapabiliyorsunuz.

Performans ve Kararlılık

Güncelleme ile gelen bir yenilik ise cihazın stabilitesini arttırmak olmuş. Gelen güncelleme ile birlikte EMUI 8 kullanan cihazlar daha kararlı ve daha performanslı çalışıyor.

Yeni Canlı Duvar Kağıtları

Aslında EMUI 4.X’den beri bir çok kullanıcı cihazlarına canlı duvar kağıtları yukleyebiliyordu. Yeni gelen güncelleme ile cihaz üzerinde stok olarak bulunmayan canlı duvar kağıtları özelliği de sisteme dahil edilecek. Örneğin yeni gelecek bir duvar kağıdı ile eş zamanlı olarak gün batımı ve gün doğuşunu cihazınızda bulabileceksiniz.

Yeni 3D Tounch Özellikleri

EMUI 8 ile gelecek bir özellik ise Apple’dan tanıdığımız 3D Tounch özelliği. Bu özellik sayesinde uygulamalara girmeden uygulama simgesi üzerine basarak bir çok işinizi hızlı ölçüde yapabiliyorsunuz.

 

Etiketler

Selim AK

Genel Yayın Yönetmeni - İletişim: selim@tekneloji.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı