Oyun

Electronic Arts Mantıklı Bulurlarsa Yapacaklar (Mantıksız Ama Güzel Olursa Bugda Kalacaklar)!

Electronic Arts’ın yüksek mertebe yöneticilerinden biri, yeni Nintendo NX konsolu için “eğer mantıklı bulurlarsa” oyun yapacaklarını söyledi. BBC’nin Newsbeat’iyle yapılan röportajda Electronic Arts’ın Yönetici Yardımcı Başkanı olan Patrick Söderlund, “eğer (konsoldaki yayınlar) bizim için mantıklı olursa, orada olacağız” şeklinde konuştu.

Geçen senelerde üçüncü parti geliştiriciler Nintendo ile yürütemiyorlardı yani kendilerinin zorladıkları için bu durum, özellikle birinci parti oyunların birinci sırada yer aldığı Wii U’nun liderlik koltuğunda oturması konusunda en belirleyici etkendi. Bunun nedenlerinden biriyse, konsolun PS4 ve Xbox One’a göre daha düşük güçlü olması ve üçüncü parti geliştiricilerin oyunlarını ortama sürmek için bazı özelliklerinden kısmasıydı.

Wii ve Wii U’nun özel kontrol kolları ise bu oyunların bu sistemlere dönüştürülebilmeleri için normalden daha sık çalışmaları lazımdı . Pekiii bu daha sık çalışma işe yaramayınca ne oldu ? Tabii ki de üçüncü parti geliştiriciler bu alandan el sallayarak uzaklaştı. 2013 yılında Electronic Arts, Wii U’dan çekildiğini resmi olarak açıklayıp onaylamıştı.

NX konsolu hakkında çok bilgi olmamasına karşın kesin olan tek şey 2017 yılının Mart ayında raflarda yer alacağı. Nintendo, E3 2016’da Zelde Wii U haricinde bir şey göstermeyi kafasında yer edindirememiş. NX konsolunun ise 2017 mart ayına kadar saklanacağı kesin değil erkenden bir bilgi paylaşılır ise bende burada bunu yazmak için hazır olup bekleyeceğim 🙂

Etiketler

Mustafa Umut Güven

Bir Punisher hayranı tarihe ilgisi olan teknolojiyi seven adam gibi ben!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı