Rehber

Ekran Kilidi Şifresini Unuttum Ne Yapmalıyım ?

Android telefonunun şifresini unutmak çoğu kişinin başına gelebilecek bir olay. Hele ki sürekli şifreyi değiştiriyorsanız unutma olasılığınız daha yüksek oluyor. Bu gibi sorunların çözümünü ilk olarak gmail hesabı ve son çare olarak telefona hard reset atmak ile buluyoruz. İsterseniz gmail hesabı ile telefon şifresini nasıl sıfırlayacağımızı anlatmakla başlayalım.

1-) Google Hesabını Kullanarak Erişim Sağlama

  • Google hesabınız ile erişim sağlamak istiyorsanız desen şifrenizi bir çok kez yanlış girmeniz gerekiyor. Alt tarafta gelen “Modeli unuttunuz mu” ya tıklıyoruz.

Screenshot_2016-07-19-23-25-36

  • Google hesabınıza eposta ve şifrenizle giriş yapıyorsunuz.
  • Bunun yanı sıra eğer ilk şifrenizi belirlerken PIN belirlediyseniz PIN inizi girerekte erişim sağlayabilirsiniz.

Eğer Google hesabınızı veya PIN şifrenizi hatırlayamıyorsanız son çare olarak hard reset atacağız. Bu işlem telefonunuzda ki  bütün verilerinizi silecektir. Adeta yeni alınmış bir telefon gibi olacaktır.

2-) Telefonu Sıfırlayarak Hard Reset Atma

  • Menü Tuşu + Güç Tuşuna bir kaç saniye basılı tutun.
  • İlk olarak bu bölümde nasıl hareket edeceğinizden bahsedeyim. Bu bölümde ses açma kısma tuşlarıyla aşağı yukarı yapıyoruz. güç tuşuylada işlemi onaylıyoruz.
  • Önce wipe date/factory reset => yes delete all user data=> daha sonra reboot now bölümüne tıklayın.  Böylelikle sistem yeniden kendini başlatacaktır.
    c03736055

Kak-sdelat-hard-reset-lenovo-a390-002

 

Bu işlemi yaptıktan sonra telefonunuz açılacak. Açıldığında ekran kilidinin olmadığını göreceksiniz.

Eğer telefonu reset moduna alamıyorsanız servise göndermeniz veya işini bilen bir telefon tamircisine gitmeniz en doğrusu olacaktır.

DİPNOT: Hard Reset işlemi sırasında SIM kart ve Hafıza kartınız takılıysa içindeki SIM kart içindeki ve hafıza kartındaki veriler kaybolmaycaktır.

Hard reset bölümüne giriş her telefon için farklı olabilir. Aşağıda verdiğim giriş yöntemlerinin her birini kullanarak giriş yapabilirsiniz.

ses kapama +power
ses açma +power+home (orta tuş)
ses açma+ses kapama+power tuşu

Etiketler

Seda Pilav

Bir insan.

Bir Yorum

  1. Telefonda gmail hesabim kurulu vardi yalniz sifreyi unuttuktan sonra google hesabimi baska bir telefonda actim daha sonrasinda sifreyi unuttugum telefondan acilmadigi icin resetlemek zorunda miyim ???

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı