Mobil

Dahili Masaüstü Modu Özelliği Android Q ile Gelecek!

Yakında yayınlanacak olan Android Q, dahili masaüstü moduna sahip olacak.

Bildiğiniz gibi Android işletim sistemi masaüstü modları her zaman destekliyordu fakat bunun gerçekleşebilmesi için üretici destekli uygulamalar ya da Remix Singularity’e benzeyen özel romların kullanılması gerekiyordu.

Android Q sayesinde Android işletim sistemini mobil işletim sisteminin dışına çıkararak Android’i masaüstü destekli bir işletim sistemi haline getirmeyi hedefliyor.

Android işletimi sisteminin dahili masaüstü modu 3. parti uygulamaları da destekliyor. Android Q ile gelecek olan dahili masaüstü modunun 3. parti uygulamalar tarafından çalıştırılabileceğini fark eden geliştirici Daniel Blandford, bir başlatıcı geliştirdi. Bu başlatıcı masaüstü dahili moduna göre daha işlevsel bir halde kullanılıyor. Ortaya Chrome OS ve Windows karışımı bir arayüz çıktığını belirtelim.

Daha fazlası için aşağıda yer alan videoya göz atabilirsiniz.

Etiketler

ibrahim durmuş

Ülkemizde gelişmekte olan teknoloji ve oyun sektöründe elimden geldiğince katkıda bulunmaya çalıştım, çalışıyorum. Tekneloji.net'de insanlara yardımcı olmak amacı ile görev alıyorum. İletişim: ibrahim@tekneloji.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı